Sytuacja w klasyfikacji TCS: Ryoyu Kobayashi na czele, Kubacki dalej w grze

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Turniej Czterech Skoczni już na półmetku. Warto więc przyjrzeć się jak obecnie przedstawia się układ sił w tym najbardziej prestiżowym odcinku pucharowej rywalizacji. Zwłaszcza, iż w jednej z głównych ról występuje tu nasz Dawid Kubacki.

Głównym faworytem pozostaje jednak najlepszy chyba obecnie skoczek świata – Japończyk Ryoyu Kobayashi – po konkursie w Ga-Pa wiadomo już, że nie powtórzy swojego wyczynu sprzed roku, niemniej zajmując czwarte miejsce w konkursie noworocznym wiele nie stracił do swych największych rywali i mając 587,2 pkt prowadzi w Turnieju. Jego przewaga nie jest jednak specjalnie duża – drugi zarówno w Oberstdorfie, jak i w Ga-Pa Karl Geiger traci do Ryoyu raptem 6,3 pkt, dwukrotnie trzeci Kubacki – 8,5 pkt. To trójka najpoważniejszych faworytów do zwycięstwa w całym Turnieju. Z tym, że Geiger w Austrii niekoniecznie będzie już aż tak silny – często niemieccy skoczkowie gorzej radzili sobie na skoczniach w Innsbrucku i w Bischofshofen, by wspomnieć Martina Schmitta.

Tej trójce może zagrozić niespodziewany zwycięzca z Garmisch-Partenkirchen – Norweg Marius Lindvik – w Oberstdorfie był dziesiąty, więc za dużo punktów nie stracił – obecnie do lidera ma 18,9 pkt do odrobienia, a to nie tak dużo. Dalej straty są większe – Stefan Kraft z Austrii ma już 33,6 pkt do odrobienia. W Oberstdorfie był tuż za podium, słabiej jednak zaprezentował się w Ga-Pa. Następni zawodnicy tracą już ponad 40 pkt – poniżej miejsca piątego jest też dość ciasno w klasyfikacji. Warto więc zauważyć, że w tym peletonie na niemal samym jego szczycie (siódme miejsce) plasuje się Piotr Żyła, a przy jego końcu (19. miejsce) – Kamil Stoch. O pozostałych naszych zawodnikach w kontekście wysokiego miejsca w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni nie można już niestety mówić.

Kolejna odsłona już w Innsbrucku – jutro odbędą się kwalifikacje, zaś pojutrze – konkurs główny.

klasyfikacja turnieju

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.