Sytuacja w klasyfikacji PŚ w skokach. Granerud liderem, Stoch trzeci

Za nami szósty weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po emocjonującym Turnieju Czterech Skoczni dla wszystkich zawodników, skoczkowie przenieśli się z austriackiego Bishofshofen, do niemieckiego Schwarzwaldu. W Niemczech najlepiej spisywali się lider klasyfikacji generalnej Halvor Egner Granerud, oraz zajmujący trzecie miejsce w tej klasyfikacji Kamil Stoch. Spory awans zanotował powracający po długiej przerwie do rywalizacji Jakub Wolny.

Weekend w Titisee-Neustadt należał do Polaków i Norwegów. W sobotę rywalizację zdominowali Biało-Czerwoni, wygrywając konkurs i zajmując trzecie, piąte i siódme miejsce. Konkurs wygrał Kamil Stoch, przed Halvorem Egnerem Granerudem i Piotrem Żyłą. W drugim konkursie natomiast Norweg nie miał sobie równych, wygrał konkurs wyprzedzając Daniela Andre Tande i Stefana Krafta. Po weekendzie w Schwarzwaldzie, Halvor do 768 punktów, dorzucił kolejne 180, w efekcie drugiego Markusa Eisenbichlera wyprzedza aż o 264 oczka, a Kamila Stocha o 326 punktów. Ten ostatni zbliżył się do Markusa Eisenbichlera, przewaga Niemca nad Polakiem zmalała do 62 punktów.

W Titisee, dobry występ zaliczyli Polacy, oprócz Kamila Stocha i Piotra Żyły, w sobotę w czołowej dziesiątce mogliśmy oglądać jeszcze dwóch: Andrzeja Stękałę – 5 miejsce , a także Dawida Kubackiego – 7 . Zaraz za czołową dziesiątką uplasował się Jakub Wolny – 11. W efekcie trzeci i siódmy zawodnik sobotniego konkursu zajmuje odpowiednio 4 i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Andrzej Stękała kroczek po kroczku zbliża się do upragnionej najlepszej dziesiątki Pucharu Świata, póki co miejsce 14 i strata 76 punktów do zajmującego 10 miejsce Yukii Sato.

Bardzo dobry występ w Niemieckim Schwarzwaldzie zaliczył powracający po dłuższej nieobecności w Pucharze Świata Jakub Wolny. W sobotę 11, w niedzielę 9. W efekcie zawodnik zajmujący do tej pory 53 miejsce w klasyfikacji generalnej przesunął się znacząco do góry, obecnie 34.

Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata

W klasyfikacji Pucharu Narodów  pierwsze miejsce utrzymują Polacy, którzy po sześciu pucharowych weekendach zgromadzili 2398 punktów. Drudzy są Norwedzy (2380 pkt). Na trzeciej pozycji plasują się Niemcy (2036 pkt), a czwarta lokata należy do Austriaków (1463 pkt).

Klasyfikacja Generalna Pucharu Narodów

Źródło:Własne