Sytuacja w klasyfikacji generalnej po PŚ w Willingen

DSC_0895
Po długo wyczekiwanym 64. Turnieju Czterech Skoczni przyszedł czas na PŚ w Willingen. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Peter Prevc. Czy ten sezon w pełni należeć będzie do młodego Słoweńca?

Co roku kibicie mają nie lada gratkę obserwując zmagania skoczków narciarskich rywalizujących o najważniejszą nagrodę całego sezonu jaką jest zdobycie kryształowej kuli. Trofeum to przyznawane jest przez Międzynarodową Federację Narciarską najlepszemu z najlepszych podczas każdego sezonu (wręczają je zdobywcy największej ilości punktów). Jednak bywają takie sytuacje, jak chociażby w zeszłym sezonie, gdzie dwóch zawodników ma taką samą ilość punktów. Wtedy to wygrywa ten, który więcej razy stawał na najwyższym stopniu podium. W sezonie 2014/2015 Peter Prevc musiał uznać wyższość Severina Freunda. W tym sezonie jest jednak inaczej.

Po 12 konkursach, które jak na razie się odbyły, najlepszy jest Peter Prevc. Z zawodów na zawody powiększa on swoją przewagę nad Severinem Freundem, w tej chwili to aż 245 punkty. Na trzecim miejscu plasuje się Kenneth Gangnes, który do obecnego lidera traci 349 punktów, a do Niemca 104 pkt. Słoweniec do tej pory 11 razy stawał na podium w tym siedmiokrotnie zwyciężał, trzykrotnie był drugi i raz trzeci. Wszystko wskazuje na zaciętą walkę do samego końca i udowodnienie zarówno kibicom jak i samemu sobie, że jest w stanie być najlepszym w pojedynkę, nie powtarzając sytuacji z zeszłego sezonu.

A jak przy tych wspaniałych wynikach wypadają nasi reprezentanci? Jak na razie różowo to nie wygląda. Najlepszym z biało – czerwonych jest Kamil Stoch, który znajduje się dopiero na 22. pozycji. Z 83 pkt. i 25. miejscem plasuje się Stefan Hula. Maciej Kot po 11. występach w PŚ znajduje się na 35. miejscu z 51 pkt. W czwartej i piątej dziesiątce znajdziemy Piotra Żyłę (40. miejsce, 26 pkt.) oraz Klemensa Murańkę i Dawida Kubackiego (ex aequo 43. miejsce, 23 pkt.). Andrzej Stękała z 8 pkt. plasuje się na 52 miejscu, a Jakub Wolny z dorobkiem 1 punktowym jest na 62. pozycji.

Klasyfikacja generalna PŚ

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.