Sympatyczny pozna panią…

Maciej KotMłody, przystojny, bez nałogów postanowił się ożenić i szuka ładnej, zgrabnej, rozsądnej dziewczyny, która by mu ten pomysł wybiła z głowy. Żartobliwie – być może. Mnie jednak nie jest już do śmiechu. Po sezonie włączam popularny talk-show, bardzo śmiesznie i ciekawie. Dwóch zajętych, a on sam. Postrzegany jako ten przystojny. – A ty masz dziewczynę? – pyta ten inteligentny pan. Wtem koledzy ripostują. – On chłopaka ma. Wywołany do tablicy chyba mocno wkurzył się. Czas na zmiany! Żenua…

Każdy z nas potrzebuje kontaktu z drugą osobą. Może prawie każdy… Nie będę negował instytucji takich jak biura matrymonialne, bo nie każdy jest specem w podrywaniu. Jednak to, co dzieje się ostatnio wokół Maciej Kota jest zwyczajnie w świecie żałosne, co by nie napisać kiczowate. Podobieństw (nie na próżno) komentatorzy doszukują się w programie Rolnik szuka żony. Popularność jest ogromna, ale każdy z nas traktuje to z uśmiechem. Kiedy patrzę na naszego skoczka mina mi rzednie. Porażka. Nigdy w świecie skoków nie widziałem takiego upodlenia. Jeśli ktoś w ubiegłym roku narzekał, że Piotr Żyła wyskakuje nawet z lodówki, to w tym roku wie, że było to przesadne określenie. Media się żywią, a mnie raz Maćka żal, a raz się z niego śmieję. W castingu zorganizowanym przez radio nie wiedziałem, co mnie bardziej zatrważa. Pomysł, Maciek czy zgłoszenia tych dziewczyn. Jednym słowem: abstrakcja. Niby co mają przynieść takie akcje? Zarobek mediom, pożywkę dla psychofanek i powody do śmiechu wrogom i zazdrośnikom! Nagle okazuje się, że ten nasz super skoczek jest totalnie niezaradny. No, ale Maciuś nie miał na myśli tego castingu. To w ogóle nie był jego pomysł. Głupio przecież szukać dziewczyny przez radio i telefon.

W telewizji można! Do reszty zgłupiałem. Ten skoczek ma takie parcie na szkło, czy potrzeba mu menadżera? Nie potrafi być asertywny? Telewizja, która zaprosiła go na śniadanie również pokazała klasę. Ogląda się to katastrofalnie. Zaczynamy od czasu wolnego, więc pojawia się rodzina. To atakujemy o dziewczynę! Maciek nie szuka dziewczyny w mediach. Redaktor zdaje się tego nie słyszał i pokazał kilka kandydatek. No więc, nie wiem… Ta może i przejść dalej. Hm… Jąka się, ale jednak szuka! Zakrywam oczy i palę się ze wstydu. Toż to taki sympatyczny chłopak. Rozmowny i do tego bardzo zdolny. Czy potrzebne mu to całe zamieszanie? Przystojny, znany i lubiany. Co więc stoi na przeszkodzie, aby znaleźć kobietę na własną rękę? Z pewnością taka akcja nie pomoże mu w otwarciu się na poszukiwania. Nie chcę rozważać nad tym, dlaczego tej dziewczyny jeszcze nie ma. Ani mnie to obchodzi, ani go dobrze nie znam. Problem nie tkwi tutaj. Zastanawiam się bowiem, gdzie leży wina tego całego zamieszania. Nie ma Tuska, Kruczek się poprawił… Maciej jest ofiarą, ale trochę na własne życzenie. Katem pozostają media, które w Polsce zeszły na manowce. Czy to koniec? I gdzie teraz? Tańczący z gwiazdami? Kto następny? 

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Sympatyczny pozna panią…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.