Sylwia Jaśkowiec zwycięża w Mistrzostwach Czech

konfa-0042Podczas weekendu w Libercu odbyły się zawody z cyklu Silvini Skiroll Classics. Były one dobrą okazją na sprawdzenie swoich sił pomiędzy zawodnikami z Polski i Czech.

W biegu na 12 km mężczyzn zawody zdominowali reprezentanci gospodarzy z pobliskiego klubu TJ Dukla Liberec, zajęli oni całe podium. Zwyciężył Martin Jaks, z przewagą ponad 11 sekund nad drugim Lukasem Bauerem. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Miroslav Rypl ze stratą 2 minut. Najlepszym z Biało-Czerwonych był Maciej Staręga, który zajął siódme miejsce. Konrad Motor uplasował się na 11 miejscu a Jan Antolec był 18.

Jeśli chodzi o kobiety w zawodach również na 12 km zwyciężyła nasza reprezentantka – Sylwia Jaśkowiec.  Polka pokonała Petrę Novakovą o 37,5 sekundy. Na trzecim miejscu podium sklasyfikowana została Adela Boudikova.

W zawodach poza kadrą narodową  wystartowała również liczna grupa amatorów z Polski. Grzegorz Legierski w kategorii Open zajął 35 miejsce a Katarzyna Witek 15 miejsce wśród kobiet.