Świetny wynik finansowy Mistrzostw Świata w Falun

www.facebook.com
www.facebook.com

W ubiegły poniedziałek odbyło się ostatnie już posiedzenie Komitetu Organizacyjnego w sprawie Mistrzostw Świata w Falun 2015. Organizatorzy są bardzo usatysfakcjonowani wynikiem finansowym tej imprezy.

Ostateczny wyniki finansowy imprezy wynosi 147 milionów SEK (5,2 miliona Euro), jest to o 5 milionów więcej, niż zakładano w maju tego roku.  Sprzedanych zostało 228 tys biletów. Na obiekcie odnotowano 281600 tys widzów, a na ceremonii nagradzania zwycięzców i innych imprezach towarzyszących 70000 tys.  W imprezie wzięło udział 1600 wolontariuszy, 57 ekip narodowych w tym 714 zawodników. Jeśli chodzi o przedstawicieli mediów ich liczba wynosiła 1250 tys.

”Jestem bardzo dumny i zadowolony z wyniku jaki udało nam się osiągnąć. Nie ukrywam, że przeszedł on wszelkie nasze oczekiwania i kalkulacje. Wynik finansowy pozostaje jedną wielką niewiadomą aż do samego końca.W maju nie mieliśmy jeszcze wszystkich przychodów ze sprzedaży biletów, były one znacznie wyższe niż zakładane. Koszty demontażu instalacji i infrastruktury wykorzystanej podczas mistrzostw również okazały się niższe niż zakładane,” powiedział  Sven von Holst -dyrektor wykonawczy Falun 2015.

Źródło: berkutschi.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.