Świetny początek sezonu Artura Wasia

11:45, 09.10.2016 Kamil Karczmarek

W Inzell odbyły się zawody otwierające nowy sezon. W biegu na 500 metrów w International Season Opening 2. miejsce zajął Artur Waś. Tuż za podium w wyścigu na 3000 metrów znalazł się Jan Szymański.

Do niemieckiej Inzell przybyło mnóstwo zawodniczek i zawodników przygotowujących się do nowego sezonu. Na starcie wyścigu na 500 metrów stanęło aż 50 zawodników, w tym kilku Polaków. Wedle oczekiwań najlepszy z biało-czerwonych był Artur Waś, który na podium rozdzielił braci Mulderów. Zmagania wygrał Ronald, brązowy medalista z Soczi uzyskał czas 35,01 i był 9 setnych sekundy szybszy od reprezentanta Polski. Brat zwycięzcy zawodów Michel uplasował się na 3. pozycji. Mistrz olimpijski z Soczi uzyskał rezultat 35,21. Drugi z Polek Zbigniew Bródka zajął 24. miejsce z czasem 36,44. Na tym samym dystansie na 16. miejscu zmagania skończyła z wynikiem 39,96 Natalia Czerwonka. Wygrała Vanessa Herzog, która uzyskała rezultat 38,56. O jedną setną sekundy wolniej pojechała Holenderka Anice Das.

Bardzo dobrze na dystansie 3000 metrów zaprezentował się Jan Szymański. Polak tuż za trójką reprezentantów Holandii uplasował się na 4. miejscu w czasie 3.45,74. Wygrał z wynikiem 3.39,02 Sven Kramer, który wyprzedził Patricka Roesta i Douwe`a de Vriesa. Holandia opanowała także rywalizację kobiet na dystansie 3000 kilometrów. W czołowej ósemce oprócz "Pomarańczowych" na 6. miejscu znalazła się tylko Marina Zueva z Białorusi. Najlepsza była Antoinette de Jong, która uzyskała czas 4.03,25. Najlepsza z Polek była Katarzyna Woźniak, wynik 4.12,18 wystarczył na 9. lokatę. Tuż za Woźniak uplasowały się kolejno na miejscach 10-13 Katarzyna Bachleda-Curuś, Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń oraz Luiza Złotkowska.

Także na 9. miejscu w wyścigu na 1 kilometr uplasowała się Natalia Czerwonka z wynikiem 1.17,89. Podobnie jak i na 500 metrów również na dwukrotnie dłuższym dystansie najszybsza była Vanessa Herzog (1.15,62).

Sześciu Holendrów na sześciu czołowych miejscach, tak wyglądała czołówka biegu panów na 1000 metrów. Zwyciężył z czasem 1.08,86 Kai Verbij, a 16. był Artur Waś (1.10,83). Na dystansie 5000 metrów kobiet najlepsza była Carlijn Achtereekte z Holandii. Rywalizację mężczyzn w Inzell na tym samym dystansie zwyciężył Sverre Lunde Pedersen z rezultatem 6.17,88. Norweg wyprzedził Belga Barta Swingsa i Matsa Stoltenborga z Holandii. 18. miejsce z czasem 6.36,52 zajął Roland Cieślak.