Świetnie wieści dla kibiców skoków. To będzie historyczna chwila

fot. P. Ślezińska

Od kilku miesięcy na stronach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej widnieje kalendarz Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2021. Można tam zauważyć, że w Polsce planowane jest rozegranie konkursu kobiet. Jak dowiaduje się TVP Sport, Polski Związek Narciarski nie zamierza rezygnować z tego pomysłu.

fot. P. Ślezińska

To może być historyczny moment dla skoków narciarskich w Polsce. Od kilku lat bowiem organizujemy zmagania najwyższej rangi mężczyzn, ale jeszcze nigdy nie gościły u nas najlepsze skoczkinie świata. Wiele wskazuje na to, że tego lata się to zmieni.

W prowizorycznym kalendarzu FIS widnieje bowiem idea organizacji konkursów Letniego Grand Prix w skokach zarówno mężczyzn, jak i kobiet w Wiśle. Działacze wyznaczyli datę przeprowadzenia zawodów na 17-18 lipca. W obu przypadkach skocznia im. Adama Małysza ma inaugurować cykle.

Warto pamiętać, że pomysł przeprowadzenia LGP kobiet w Polsce pojawiły się dwa lata temu, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Teraz, jak dowiaduje się Tvpsport.pl, PZN nie zamierza się wycofać z idei. – Pomimo pandemicznej sytuacji w Polsce nie rezygnujemy z tego planu. Chcemy w końcu ugościć skoczkinie w naszym kraju – przyznał w rozmowie z publicznym nadawcą Jan Winkiel, sekretarz PZN.

Cały prowizoryczny kalendarz LGP 2021 możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Tvpsport.pl

Mateusz Król
Obserwuj