Świetne wieści ws. Simona Ammanna. Mistrz wraca do Pucharu Świata

fot. M. Rudzińska

Simon Ammann jak zapowiedział, tak uczyni. Czterokrotny mistrz olimpijski wraca do zawodów Pucharu Świata. Kibice będą mogli zobaczyć go w akcji podczas zawodów Pucharu Świata w Engelbergu.

fot. M. Rudzińska

– Wiem, że chcę dalej skakać – mówił w rozmowie SRF przed sezonem Simon Ammann. Szwajcar o dokładnych planach na sezon wówczas nie informował. Dopiero po jakimś czasie okazało się, że zimową rywalizację zamierza rozpocząć w Engelbergu, przed własną publicznością. Triumfator klasyfikacji generalnej PŚ 2009/2010 potrzebował długiej przerwy po sezonie olimpijskim i miał duże zaległości – zarówno te na skoczni jak i w aspekcie przygotowania fizycznego.

– Kiedyś planowałem wszystko, co miało związek ze skakaniem. Teraz organizuję wszystko wokół moich studiów – dodawał.

Ammann chce skakać dalej i wraca do PŚ

Szwajcarski Związek Narciarski potwierdza teraz, że czterokrotny mistrz olimpijski znalazł się w składzie na nadchodzące zmagania Pucharu Świata. Oprócz niego w Engelbergu zobaczymy ledwie trzech jego kolegów. To oznacza, że gospodarze nie wykorzystają kwoty krajowej. Powołania otrzymali Gregor Deschwanen (jedyny, któremu udało się awansować do drugiej serii w tym sezonie), Killian Peier oraz Dominik Peter.

Źródło: Swiss Skijump Team

Mateusz Król
Obserwuj