Świetne wieści w sprawie zdrowia polskiego mistrza. Powrót coraz bliżej

Atos International, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Pekinie pozostało już coraz mniej czasu. Wszyscy drżymy o zdrowie Kamila Stocha, który zmaga się z kontuzją stawu skokowego. Skoczek z Zębu rozpoczął jednak zajęcia na siłowni i już niebawem wróci na skocznię.

Atos International, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Mistrz wznowił treningi

Ostatni czas jest wyjątkowo trudny dla Kamila Stocha. 34- latek zaliczył fatalny Turniej Czterech Skoczni, z którego wycofał się po rywalizacji w części niemieckiej. Kiedy wydawało się, że z formą naszego mistrza już wszystko w porządku, niestety podczas jednego z treningów doznał skręcenia stawu skokowego, w wyniku czego zabrakło go m.in. podczas konkursów w Zakopanem.

Ze zdrowiem naszego mistrza jest już jednak coraz to lepiej. Dziś podopieczny Michala Doleżala pojawił się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, gdzie odbył trening na siłowni. Polski skoczek dodał wpis w mediach społecznościowych okraszony podpisem “praca wre”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Start w Pekinie praktycznie pewny

Nadal nie wiadomo, kiedy Kamil Stoch powróci do rywalizacji w Pucharze Świata. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego start na igrzyskach olimpijskich w Pekinie jest niezagrożony. Trzykrotnego mistrza olimpijskiego powinniśmy zobaczyć jeszcze w rywalizacji w Willingen (29-30.01), skąd następnie skoczkowie udadzą się prosto do Chin.

W najbliższych dniach Stoch wraz z pozostałymi członkami kadry olimpijskiej ma trenować na obiektach w Zakopanem. Wspomnianej piątki zabraknie podczas weekendu w Titisee-Neustadt (22-23.01).

źródło: instagram