Świetne wieści dla fanów biegów narciarskich. Wraca norweska gwiazda

fot: M. Rudzińska

Jedna z najlepszych biegaczek ostatnich lat, Ingvild Flugstad Oestberg, wraca do kadry reprezentacji Norwegii. 30-letnia biegaczka w składzie drużyny narodowej znalazła się po rocznej przerwie i to mimo ostatnich problemów zdrowotnych. – Nie mieliśmy co do tego wątpliwości – mówi trener Ole Morten Iversen cytowany przez NRK.

fot: M. Rudzińska

Ingvild Flugstad Oestberg ma za sobą bardzo trudne miesiące. Biegaczka z powodu problemów zdrowotnych nie rozpoczęła sezonu 2019/2020, a gdy już wróciła do lepszej dyspozycji, podczas weekendu w Oslo przytrafił jej się uraz, który wykluczył Norweżkę z rywalizacji na długie tygodnie. Kontuzja spowodowała także problemy ze zdrowiem psychicznym Oestberg. 30-latka przeszła bowiem załamanie nerwowe. – Myślałem, że to koniec jej kariery – mówił wówczas trener Ole Morten Iversen dla VG.

Po trudnych miesiącach dwukrotna mistrzyni olimpijska znalazła w sobie motywację do walki i siły na to, by powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Oestberg, która z powodu kontuzji przegapiła cały sezon 2020/2021, została bowiem włączona do kadry Norwegii na sezon olimpijski.

Decyzję o powołaniu 30-latki do kadry A skomentował trener Ole Morten Iversen, który przyznał, że od początku wierzył w powrót jego podopiecznej. – W przerwie radziła sobie tak dobrze, iż od początku nie mieliśmy wątpliwości co do tego, że damy jej szanse i miejsce w kadrze. Nawet mimo tego, że opuściła cały poprzedni sezon z powodu problemów zdrowotnych – tłumaczy szkoleniowiec dla NRK.

Ole Morten Iversen zdradził także iż Oestberg na początku sezonu przygotowawczego na pewno nie pojawi się na zgrupowaniach, aby nie ryzykować nawrotu kontuzji. – Nikt nie wie kiedy powróci do pełnych obciążeń, ale myślę, że dołączy do drużyny bliżej jesieni. Jestem optymistą i wierzę, że powróci do poprzedniego poziomu – skwitował trener.

Źródło: NRK