Svendsen planuje powrót do światowej czołówki

fot.: zimbio.com
fot.: zimbio.com

Norweski Biathlonista – Emil Hegle Svendsen zapowiada powrót do światowej czołówki. W minionym sezonie w Pucharze Świata był dziewiąty. Czy starczy mu motywacji, aby w tym sezonie być najlepszym? 

Treningi wszystkich sportowców zimowych wkraczają w decydującą fazę. Do rozpoczęcia Pucharu Świata w Biathlonie pozostało 74 dni, a to właśnie kryształowa kula jest jednym z celów Emila Hegle Svendsena w sezonie 2015/2016. Podczas zgrupowania we włoskim Livignio, Norweg opowiedział w wywiadzie dla telewizji TV2 o swoich przygotowaniach – Nigdy nie byłem lepiej przygotowany niż jestem teraz. Trenuję więcej, trenuję lepiej. Pod tym względem stałem się egoistą. Moja rodzina i przyjaciele pewnie zauważyli, że mam dla nich mniej czasu. Myślę jednak, że doskonale to rozumieją, bo wiedzą, że wracam.

Svendsen przyznał, że w sezonie 2014/2015 miał problem z motywacją. W Pucharze Świata zajął dziewiąte, z Mistrzostw Świata w Konthiolahti przywiózł dwa medale ale nie złote. To wszystko spowodowało, że w tym sezonie postawił sobie za cel wrócić silniejszy –  To naturalne, że w trakcie długiej kariery poziom motywacji raz rośnie, raz spada. W zeszłym sezonie miałem z nią problem. Moja słaba dyspozycja spowodowała jednak, że teraz mam motywację by wrócić jeszcze silniejszy. Moim zdaniem dobrego sportowca wyróżnia to, że jest w stanie odbudować się po gorszym okresie w swojej karierze – opowiada Norweg.

W tym sezonie, w jego rodzinnej Norwegii odbędą się Mistrzostwa Świata. Svendsen planuje tam odzyskać tytuł. Również zapowiedział walkę o zdobycie Pucharu Świata – Fajnie byłoby wygrać i złoto na mistrzostwach, i kryształową kulę. Jeśli jednak nie stanę na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw rozgrywanych kilkaset metrów od mojego mieszkania będę mocno rozczarowany – zakończył wywiad z telewizją TV2 Svendsen.

Źródło: biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.