Sven Hannawald: “Stoch jest wyjątkowym sportowcem, zasłużył na to”

fot. Sven-hannawald.com

fot. Sven-hannawald.com

Sven Hannawald to pierwszy skoczek w historii, który wygrał wszystkie cztery konkursy jednego Turnieju Czterech Skoczni. Niemiec dokonał tego w 2002 roku i do wczoraj nikt inny w całej 66-letniej historii tej imprezy nie zdołał powtórzyć tego wyczynu. Teraz jest już ich dwóch: Sven Hannawald i Kamil Stoch. 

Niemiecki były skoczek obecnie jest komentatorem niemieckiego Eurosportu i wczoraj na żywo mógł śledzić rywalizację w Bischofshofen. Gdy Kamil Stoch oddał wczoraj ostatni skok i zwyciężył w konkursie oraz całym 66. Turnieju Czterech Skoczni, Hannawald wybiegł z kabiny komentatorskiej, i osobiście na wybiegu skoczni pogratulował Stochowi wyrównania jego rekordu. – W przeszłości często myślałem, że ktoś powtórzy mój wyczyn. Niestety za każdym razem się myliłem. Teraz byłem jednym z pierwszych, którzy gratulowali Kamilowi wygranej w sobotę w Bischofshofen. On jest wyjątkowym sportowcem. I zasłużył na to – mówił w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Sven wyjaśnił również jak ważne jest zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni. – Dla mnie zwycięstwo w turnieju ma olbrzymie znaczenie. Są szczęśliwcy, którzy zdobyli złoty medal olimpijski, ponieważ tego dnia sprzyjające okoliczności sprawiły, że byli najlepsi. Ale nie ma takiego przypadkowego zwycięzcy w turnieju. Każdy, kto odbiera złotego orła w Bischofshofen pod koniec dnia, ma za sobą już ponad dziesięć dni rywalizacji i pokazał się z naprawdę wyjątkowej strony – komentuje Niemiec. Zaznacza jednak, że utrzymanie takiej formy, jaką prezentuje Polak będzie trudne, a rywale nie dadzą za wygraną. – Każdy woli zajmować najwyższe miejsce, niż znajdować się na pozycji, w które musi nadrobić straty. Richard Freitag był tym, do której wszyscy próbowali mierzyć w Pucharze Świata przed turniejem, a zawodnicy, szczególnie Kamil Stoch, wykorzystali sytuację, aby zmniejszyć stratę z dużą starannością. Teraz będzie tak samo. W następnych tygodniach nacisk będzie spoczywał na zwycięzcy turnieju, a inni będą starali się zdobyć sławę na Kulm, Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie lub na igrzyskach olimpijskich. To będzie ekscytujące i dobrze – dodaje.

źródło: faz.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.