Sven Hannawald dołączył do ekipy Eurosportu

fot. promiflash.de

fot. promiflash.de
fot. promiflash.de

Sven Hannawald, jeden z najlepszych niemieckich skoczków w historii, od nowego sezonu 2016/2017 będzie ekspertem i komentatorem Eurosportu. 

Były niemiecki skoczek znany jest głównie z czasów gdy rywalizował z Adamem Małyszem. Jest m.in. triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni i srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich. Teraz dołączył do ekipy Eurosportu i swoich rywali z dawnych lat, Adama Małysza i Martina Schmitta, którzy już w ubiegłych sezonach byli ekspertami Eurosportu. Hannawalda po raz pierwszy będziemy mogli usłyszeć już podczas pierwszego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. – Po raz pierwszy od wielu lat będę na miejscu i nie mogę się tego już doczekać. Jestem byłym zawodnikiem, ale na pewno będę się bardzo stresować. Mam nadzieję, że jako ekspert będę umiał ubarwić relację sportową i lepiej wytłumaczę widzom trudne sytuacje na skoczni – powiedział.

W ubiegłym sezonie jako komentator podczas Turnieju Czterech Skoczni debiutował Martin Schmitt, a w Polsce mogliśmy usłyszeć również nowego dyrektora koordynatora w Polskim Związku Narciarskim, Adama Małysza.

źródło: eurosport.onet.pl / PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.