Sukces polskich biegaczek w Seefeld

fot. archiwum prywatne Karoliny Kukuczki

W weekend odbyły się w Seefeld zawody niższej rangi w biegach narciarskich. Rywalizowano o punkty rankingowe w kategoriach FIS i Juniorskich. W tych ostatnich w biegu na 5 km na podium stanęły opromieniona pierwszymi punktami PŚ w karierze Karolina Kaleta i Karolina Kukuczka.

fot. archiwum prywatne Karoliny Kukuczki

W sobotę rywalizowano w sprintach w kategorii FIS (zawody w kategorii JUN nie odbyły się). U panów zwyciężył Austriak Philipp Leodolter przed Hiszpanem Ricardo Izquierdo-Bernierem i drugim Austriakiem Lukasem Mrkonjicem. U kobiet najlepsza była Hiszpanka Maria Iglesias, druga była nasza Karolina Kaleta. Strona FIS nie podaje, kto był trzeci – być może jest to błąd, a podium uzupełniła czwarta wg informacji oficjalnych Witta-Luisa Walcher.

sprint mężczyzn i kobiet

Na 10 km w kategorii FIS wśród panów zwyciężył Leodolter przed Fredrikiem Muehlbacher z Austrii i Izquierdo-Bernier. Wśród pań austriackie podium – wygrała Barbara Walchhofer przed Jasmin Berchtold i Viktorią Scherz.

bieg na 10 km w kategorii FIS mężczyzn i kobiet

W kategorii JUN najlepszym z mężczyzn okazał się Philip Wieser z Austrii przed Chorwatem Marko Skenderem i Austriakiem Julianem Courtem. Wśród kobiet podium to Walcher przed Kaletą i Kukuczką. Gratulujemy.

bieg na 10 km w kategorii JUN mężczyzn i kobiet

źródło: własne