Sukces Natalii Maliszewskiej. Polka wicemistrzynią Europy

fot. Paweł Skraba/PZLS

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. 25-letnia łyżwiarka okazała się gorsza jedynie od rewelacyjnej Holenderki Suzanne Schulting. Wspomnieć należy jednak, że to wszystko mogło skończyć się gorzej, bowiem najpierw Maliszewska upadła, ale na szczęście jury podjęło decyzję o powtórzeniu biegu.

fot. Paweł Skraba/PZLS

Finałowy wyścig na 500 m rozgrywany był dwa razy. Niedługo po starcie na pierwszym łuku upadła bowiem właśnie Natalia Maliszewska. Całe szczęście, że sędziowie nakazali powtórzenie biegu. Przy tym wszystkim zdyskwalifikowali oni także Włoszkę Martinę Valcepinę.

Od początku prowadziła Suzanne Schulting. Polka cały czas starała się gonić liderkę, ale także odpierać ataki innej Holenderki Xandry Velzeboer. Ta pierwsza misja nie powiodła się, ale druga zakończyła się sukcesem. I właśnie w takiej takiej kolejności zawodniczki przekroczyły linię mety. Czwarta była Rosjanka Jekaterina Jefremienkowa.

To trzeci medal reprezentantki Juvenii Białystok na tym dystansie w mistrzostwach Europy. Dwa lata temu w Dordrechcie była mistrzynią Europy, natomiast przed rokiem w Debreczynie zdobyła brąz.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj