Sukces młodych skoczków w Bad Freienwalde

jan-rzadkosz-wiktor-szozda-mateusz-chrascina-marcin-wrobel-maciej-staszewski-tymoteusz-amilkiewicz

Młodzi skoczkowie narciarscy z polskich klubów zmierzyli się w niemieckim Bad Freienwalde w międzynarodowym konkursie organizowanym na 700 – lecie tego miasta. Polacy wystartowali aż w 15 kategoriach wiekowych. 

Rywalizacje w niemieckim Bad Freienwalde rozpoczęli zawodnicy w wieku 6 – 7 lat. Na skoczni K-10 zwyciężył Jan Pilch, który reprezentuje klub sportowy WSS Wisła w Wiśle. Pokonał on będącego na drugim miejscu swojego kolegę z klubu – Michała Cieślara. W kategorii wiekowej “8 lat” zdecydowanym zwycięzcą został Tymoteusz Cienciała przed Tymoteuszem Dyduchem. Kolejną konkurencją na skoczni K-10 był konkurs dla roczników 2005 – 2007. W zawodach tych wystartowali równocześnie chłopcy i dziewczęta. Wygrał Mikołaj Gaczkowski przed Pauliną Czepczor. Obydwoje trenują w klubie WSS Wisła w Wiśle.

Następnie, przyszła pora na start starszych zawodników na skoczni K-21. Wśród 9 – latków najlepszy był Kacper Tomasiak z LKS Klimczok Bystra. Kacper Jarząbek wygrał rywalizacje w grupie wiekowej 10 – latków. Wiktoria Kiernszowska na skoczni K-21 okazała się najlepsza wśród dziewcząt. W konkursie wystartowała jeszcze Nikola Pietraszko, która zajęła trzecie miejsce.

11 -latkowie i 12 – latkowie swoje skoki konkursowe oddali na skoczni K – 42. Wśród pierwszych triumfował Tymoteusz Amilkieicz z AZS Zakopane. Natomiast, kategorie 12 – latków wygrał Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane.

Wśród dziewcząt w wieku 11 – 14 lat nie wystartowała żadna reprezentantka Polski. Ostatecznie konkurs ten wygrała Maria Gerboth, która rywalizowała tylko z Larą Liedloff. Jan Habdas mógł cieszyć się z wygranej w kategorii wiekowej 13 – latków na skoczni K – 60. Najlepszym 14 – latkiem został Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane) przed Wiktorem Fickowskim (LZS “Sokół” Szczyrk) i Michałem Sochą (LKS Klimczok Bystra). Również wśród 15 – latków zawodnicy z Polski opanowali podium. Tą konkurencje wygrał Karol Niemczyk z LKS Klimczok Bystra. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Hutyra (LZS “Sokół” Szczyrk), a trzeci był Maciej Korzeniowski (AZS Zakopane). Jarosław Krzak (Olimpijczyk Gilowice) w konkursie kategorii 16 – latków musiał uznać wyższość kolegi z Niemiec – Soohyeona Yim. Trzeci był Szymon Pawłowski z LKS Klimczok Bystra. Również w przedziale wiekowym między 17 a 18 lat wygrał zawodnik gospodarzy – Erik Hoerselmann przed Mateuszem Dyrczem (Olimpijczyk Gilowice) i Mateuszem Rajdą (LZS “Sokół” Szczyrk). Artur Kukuła w rywalizacji z Larsem Antonissenem z Holandii okazał się lepszy w kategorii 20 – latków. Ostatnim polskim akcentem na zawodach jubileuszowych w Bad Freienwalde był start w kategorii powyżej 30 lat drugiego trenera klubu WSS Wisła w Wiśle i współpracownika w kadrze kobiet – Wojciecha Tajnera, który zajął drugie miejsce.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: Alicja Kosman /PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.