Stoeckl popiera pomysł konkursów lotów pań

fot. W. Wnętkowska

fot. W. Wnętkowska

Maren Lundby nie odpuszcza i krytykuje FIS za to, że nie przyjęto propozycji organizowania zawodów w lotach narciarskich dla pań. Trzykrotną zdobywczynię Pucharu Świata popiera teraz Alexander Stoeckl.

Norwegowie zgłosili propozycję organizowania konkursów lotów narciarskich dla kobiet. Podczas wiosennego spotkania komisji ds. skoków FIS, nie przyjęto jednak tego pomysłu. – Niektórzy siedzą tam i podejmują decyzję, a nie mają pojęcia na ten temat – mówiła ostro Maren Lundby. – Nie są obecni podczas naszych zawodów i nie mają odpowiedniej wiedzy – dodawała.

Teraz głos w sprawie zabrał trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl. – To byłaby świetna okazja, żeby dziewczyny pojawiły się na największych skoczniach – skomentował Austriak. Szkoleniowiec stwierdził też, że około 15-20 zawodniczek dobrze radzi sobie w powietrzy i mogłyby pojawić na obiektach do lotów. – Niektóre z dziewczyn mają takie same zdolności do latania, jak chłopaki – uzupełnił Stoeckl.

Argumentem przeciwników tej idei jest zwiększenie niebezpieczeństwa kobiet na największych skoczniach. – Ludzie w FIS boją się, że upadniemy o poobijamy się. Uważam, że to dyskryminacja – przyznała Lundby. Norwegowie zaś nie zamierzają się poddawać. Mają w planach wracanie do tematu.

Źródło: Dagbladet

Mateusz Król
Obserwuj