Stoch wiceliderem Pucharu Świata, Polacy na czele klasyfikacji

Za nami bardzo udany dla polskich skoczków weekend Pucharu Świata z lotami narciarskimi. Po dzisiejszym konkursie w Oberstdorfie Kamil Stoch powrócił na pozycję wicelidera w klasyfikacji generalnej, objął prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich, a Polska umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Narodów.

To był drugi najlepszy konkurs Pucharu Świata w wykonaniu polskich skoczków w historii. Kamil Stoch zwyciężył po raz trzydziesty drugi w karierze, Dawid Kubacki po raz szósty w tym sezonie i dziewiąty w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Piotr Żyła po raz czwarty z rzędu zajął miejsce tuż za podium. Dla Jakuba Wolnego dzisiejsza szósta lokata jest najlepszym wynikiem w karierze. Tak udany konkurs sprawił, iż w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch wyprzedził Stefana Krafta i z dorobkiem 929 pkt został wiceliderem. Lider Ryoyu Kobayashi po wczorajszym zwycięstwie zgromadził już 1380 pkt i pewnie zmierza po Kryształową Kulę. Stefan Kraft do Stocha traci tylko 12 pkt. Za tą trójką plasuje się dwóch Polaków – Piotr Żyła (827 pkt) i Dawid Kubacki (741 pkt).

Klasyfikacja generalna PŚ

Sukces punktującej w ten weekend czwórki zawodników umocnił Polskę na prowadzeniu w Pucharze Narodów. Polacy zgromadzili już 3437 pkt. Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Niemiec, która do liderów traci już 414 pkt. Trzecią lokatę zajmują Japończycy (2485 pkt).

Puchar Narodów

To był pierwszy weekend z lotami narciarskimi w tym sezonie. Po trzech konkursach w Oberstdorfie liderem klasyfikacji lotów narciarskich jest Kamil Stoch. Polak zgromadził 185 pkt. Drugie miejsce zajmuje Markus Eisenbichler (166 pkt), a trzeci jest Piotr Żyła (150 pkt), który wyprzedza Timiego Zajca zaledwie o punkt. Dwunaste miejsce zajmuje Jakub Wolny. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy konkursy indywidualne na skoczniach do lotów narciarskich – jeden w Vikersund i dwa w Planicy.

Klasyfikacja generalna PŚ w lotach narciarskich

W następny weekend rywalizacja w Pucharze Świata powraca na dużą skocznię. W fińskim Lahti w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę konkurs indywidualny.

źródło: informacja własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.