Stoch: Sezon letni traktuję całkiem poważnie

DSCN1436-CopyJuż niedługo będziemy świadkami pierwszych w tym sezonie letnim skoków narciarskich. Inauguracja, podobnie jak w ubiegłych latach należeć będzie do Polski. Po czterech latach przerwy do kalendarza letnich konkursów wróciło Zakopane. W dniach 30.07- 1.08 oglądać będziemy konkursy w Wiśle, a tydzień później przeniesiemy się do Zakopanego. W ostatnim czasie nasi zawodnicy trenowali na swoich obiektach. W wywiadzie dla eurosportu nasz najlepszy reprezentant Kamil Stoch oraz trener naszej reprezentacji Łukasz Kruczek krótko wypowiedzieli się na temat przygotowań do LGP.

Pierwsze zgrupowanie odbyło się w połowie maja, wcześniej zawodnicy trenowali indywidualnie. Teraz przenieśliśmy się na skocznie duże, gdzie jesteśmy już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o przygotowania do naszych letnich startów – powiedział Łukasz Kruczek. Chcieliśmy poskakać tutaj m.in. dlatego, że mamy tutaj jedną z LGP i dobrze jest przypomnieć sobie ten obiekt. Zawodnicy oddają po 5-6 skoków na treningu – opowiada. Jak twierdzi zawodnicy nie potrzebują już większej ilości skoków – To było raczej ważne na samym początku. Najpierw pojawiliśmy sie na skoczni normalniej potem stopniowo przeszliśmy na duży obiekt, gdzie tych skoków oddajemy już zdecydowanie mniej.

Kamil Stoch zapytany o to jak traktuje sezon letni i przygotowanie do niego z pełną powagą twierdzi, iż konkursy letnie są dla niego tak samo ważne jak konkursy zimowe – Wielu zawodników uważa sezon letni za typowo treningowy i tak do tego podchodzą. Ja do sezonu letniego podchodzę trochę inaczej. Lato jest tak samo ważne. Dodatkowo mamy dwa konkursy w Polsce, gdzie zazwyczaj przychodzi mnóstwo kibiców i my to robimy szczególnie dla nich, dlatego chcemy się zaprezentować jak najlepiej. Ja osobiście traktuję wszystkie zawody bardzo poważnie każdy skok chcę oddawać na jak najlepszym poziomie i tak też będę podchodził do każdego konkursu w tym sezonie. Na tą chwilę jest wszystko bardzo dobrze, wszystko jest na dobrej drodze do osiągania dobrych wyników – powiedział Stoch.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.