Stoch przyciągnął najwięcej widzów w minionym roku!

P1040952Początek nowego roku zazwyczaj w świecie telemetrii oznacza podsumowania poprzedniego. Portal Media2.pl poinformował, że konkurs skoków na dużej skoczni podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi, zgromadził najwięcej widzów spośród wszystkich wyemitowanych programów telewizyjnych!

Drugi złoty medal Kamila Stoch przyciągnął przed ekrany blisko 10,5 miliona widzów! Tym samym skoki narciarskie pokonały finał mundialu w piłce nożnej (10 milionów). Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się ceremonia kwiatowa po konkursie skoków na normalnej skoczni (9,5 mln) – wynika z raportu Nielsen Audience Measurement. W czołowej piątce tego zestawienia znalazły się jeszcze na 4. miejscu Studio olimpijskie z 9. lutego (8,9 mln) i konkurs drużynowy skoków (8,6 mln).

W raporcie oglądalności audycji sportowych w minionym roku, najchętniej oglądane były oczywiście wyżej wymienione relacje. Ponadto w czołowej dziesiątce znalazła się jeszcze Ceremonia otwarcia Igrzysk w Sochi (8. , 6,7 mln). Zatem ZIO zajęły aż 5 na 10 miejsc w zestawieniu najchętniej oglądanych programów sportowych minionego roku.

Tabela 2 Tabela 1

 

 

 

 

 

Źródło: Media2.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.