Stoch pokonał Małysza i Kowalczyk. Jest zimowym olimpijczykiem 100-lecia “PS”

fot. Melodie Everson / Sportsinwinter.pl

Od kilku tygodni trwał plebiscyt z okazji 100-lecia “Przeglądu Sportowego”. W środę poznaliśmy pierwszych laureatów tego przedsięwzięcia. Zimowym olimpijczykiem ostatnich stu lat został wybrany Kamil Stoch, który pokonał m.in. Adama Małysza i Justynę Kowalczyk-Tekieli.

fot. Melodie Everson / Sportsinwinter.pl

Czytelnicy Sportsiniwnter.pl “mają nosa”. W ankiecie przygotowanej przez nas na naszym profilu Twitterowym, wskazali właśnie, że to Kamil Stoch jest faworytem w kategorii zimowy olimpijczyk 100-lecia “PS”. Stali czytelnicy popularnego sportowego dziennika głosowali przez kilka tygodni. – Kibice, wybierając swoich faworytów, kierowali się głównie sentymentem – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. – Oddano łącznie około 120 000 głosów – zdradził Wołosik.

– Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczony wygraną. Uważam, że nie jest łatwo wybrać sportowca w takiej kategorii. Szczególnie dlatego, że jest wiele wyjątkowych dyscyplin. Każda z nich szczyci się swoją oryginalnością, ale też ma różne warunki do rozwoju – mówił po ogłoszeniu wyników Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski podziękował za miłe wyróżnienie. – Pozdrawiam wszystkich sportowców, bo moim zdaniem każdy kto się nie poddaje i walczy do końca zasługuje na miano sportowca stulecia – podkreślił.

W trakcie plebiscytu główną kategorią była ta mająca na celu wskazanie sportowca 100-lecia “PS”. Tu wygrała faworytka śp. Irena Szewińska, która była też najlepsza w kategorii letniego olimpijczyka. W przewodniej kategorii drugie miejsce zajął Adam Małysz. W kategorii najlepszego piłkarza triumfował Robert Lewandowski (trzeci w ogólnej klasyfikacji plebiscytu), trenerem stulecia został Kazimierz Górski, wydarzeniem MŚ w Piłce Siatkowej 2014 a drużyną siatkarze, czyli mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku.

Źródło: przegladsportowy.pl

Mateusz Król
Obserwuj