Stoch o krok od wielkiej formy? Zaskakujące słowa mistrza

Fot. M. Król

Na początku sezonu 2021/2022 Kamil Stoch zdecydowanie najlepiej prezentuje się spośród wszystkich podopiecznych Michala Doleżala. Reprezentant Polski nie jest jednak zadowolony z obecnej formy i ma nadzieję, że jego skoki z każdym konkursem będą coraz lepsze. W rozmowie z fanami przyznał, gdzie jego zdaniem leży problem.

Fot. M. Król

Ze Stochem nie jest źle

Piąte, trzydzieste trzecie, ósme, czterdzieste pierwsze, jedenaste. To miejsca zajmowane przez Stocha w konkursach indywidualnych podczas trzech pierwszych weekendów Pucharu Świata 2021/2022. Biorąc pod uwagę jego styl wchodzenia w każdy sezon, można powiedzieć, że wspomniane wyniki wcale nie są złe. Ponadto porównując je do osiągnięć reszty kadry, widać, że te rezultaty poziomem odbiegają – w (niestety) pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dość powiedzieć, że trzykrotny mistrz olimpijski do tej pory zgromadził do klasyfikacji generalnej cyklu 101 punktów. Wszyscy inni podopiecznych trenera Doleżała łącznie mają na koncie ponad trzydzieści oczek mniej.

Satysfakcjonująca forma tuż za rogiem?

34-latek z Zębu nie jest jednak zadowolony ze swojej obecnej dyspozycji. Trzykrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni czuje głód dalszego skakania. Tylko czy te lepsze wyniki są aż tak daleko? Wydaje się, że nie. – Ja wierzę, że to drobny kryzys, bo nie uważam, że jest tragicznie, choć mogę wypowiadać się tylko za siebie. W moim przypadku jedenaste miejsce, pojedyncze skoki, którymi wygrywam treningi czy kwalifikacje są “ok”. Brakuje po prostu drobnej rzeczy, która pozwoli mi skakać o te 3-4 metry dalej, a to od razu poprawi wyniki. Ja cały czas wierzę, że ten mały trybik zaskoczy i wszystko ruszy pełną parą – powiedział Kamil w rozmowie z fanami na Instagramie.

Gdzie więc leży problem? Nasz mistrz zna odpowiedź na to pytanie. – Teraz wszystko skupia się na odbiciu, które czasem jest za bardzo w miejscu, kiedy cała energia jest za bardzo skierowana u góry. Chodzi o to, żebym dostał trochę więcej rotacji zaraz za progiem, przez co będę miał więcej prędkości w locie i tutaj znajdę tych kilka metrów, których szukam cały czas – stwierdził.

Źródło: Instagram