Stoch, Kubacki i Maliszewska nominowani w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

fot. W. Wnętkowska

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Natalia Maliszewska powalczą o miano Najlepszego Sportowca Polski 2019 w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Laureatów głosowania poznamy 4. stycznia 2020 r. podczas Gali Mistrzów Sportu.

Ku uciesze kibiców sportów zimowych w nominowanej dwudziestce znalazła się aż trójka reprezentantów tych dyscyplin, w tym dwóch skoczków narciarskich. Zarówno Stoch, Kubacki i Maliszewska mają za sobą obfitujący w sukcesy rok.

Największym osiągnięciem Stocha było zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Świata w Seefeld na skoczni normalnej. Oprócz tego, na koniec sezonu wraz z kolegami z kadry odebrał Puchar Narodów, zaś w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się na wysokiej 3. lokacie. Na podium konkursów PŚ stawał 9-krotnie (dwa razy na 1. miejscu, trzy na 2. i cztery razy na 4.).

Mocniejszym kandydatem do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 wydaje się Kubacki – złoty medalista MŚ w Seefeld ze skoczni normalnej, 4. skoczek 67. Turnieju Czterech Skoczni, 5. zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ oraz zwycięzca cyklu FIS Grand Prix 2019. Dodajmy, że to właśnie w tym roku skoczek z Szaflar po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium – miało to miejsce w styczniu we włoskim Predazzo. Ponadto, trzy razy plasował się na 2. lokacie i dwa razy na 3.  Wraz ze Stochem celebrował w Planicy zwycięstwo w Pucharze Narodów.

Na korzyść obu Panów najsilniej działają medale zdobyte w brawurowym stylu w Seefeld. Podczas loteryjnego konkursu Kamil Stoch awansował wtedy z miejsca 18. po pierwszej serii na 2. w finale, zaś Kubacki dokonał jeszcze bardziej spektakularnego wyczynu “przeskakując” z 27. lokaty na 1.

Natalia Maliszewska w minionym sezonie wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. Została także mistrzynią Europy. W 2019 roku trzykrotnie plasowała się na podium zawodów Pucharu Świata, dwa razy w minionym sezonie i raz w obecnym.

Reprezentanci sportów zimowych mają silną konkurencję, bowiem wśród nominowanej dwudziestki znajdują się m.in. Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Wilfredo Leon czy Robert Lewandowski. Głosy można oddawać do końca roku na www.plebiscyt.przegladsportowy.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 4. stycznia 2020 r. podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Źródło: plebiscyt.przegladsportowy.pl, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.