Stoch i Kłusek oceniają swoje występy w LGP w Wiśle

StochKamil Stoch, oraz Bartłomiej Kłusek zajęli odpowiednio 5. i 7. miejsce w zawodach inaugurujących Letnią Grand Prix 2015. Po konkursie udało nam się porozmawiać z reprezentantami Polski.

Na początek Kamil Stoch został zapytany o ocenę swoich skoków – Dzisiaj te skoki poszły całkiem dobrze. To jest też to o czym wczoraj mówiłem. My jakby tą skocznie bardzo dobrze znamy. Ona jest dosyć trudna i ktoś kto przyjeżdza na nią tylko na zawody. Ma oddać tylko 3 skoki treningowe, to na pewno nie ułatwia mu zadania i potem trudno znaleźć mu dobry system na tą skocznie. Ma mamy ją opanowaną i dlatego tak dobrze sobie z nią radzę. Nie ujmując nam umiejętności, Dawid Kubacki wykonał niesamowitą prace. Piotrek też super. Ogólnie cała grupa zrobiła dobrą robotę.

Mistrz Olimpijski wyjaśnił nam dlaczego skok z serii próbnej był gorszy? – Ubrałem trochę zły kombinezon. Nie ułatwiło mi to zadania. Ten skok nie był najgorszy. Ogólnie uważam cały weekend na plus. Pomału wchodzę w swoje dobre skakanie. Znalazłem już dobry system nad którym mogę teraz bazować i będę pracował. Do końca letniego sezonu jeszcze długa droga, a do zimowego jeszcze dłuższa.

Jak Kamil Stoch ocenia swoje wejście w letni sezon? – Cieszę się z tych zawodów. Ciesze się, że Polak wygrał. Moje skoki oceniam na bardzo dobre. Znalazłem dobry system. W przeciągu dwóch tygodni zrobiłem parę kroków do przodu. Z tego bardzo się cieszę.

Co nasz zawodnik sądzi o nowych przepisach, które dotyczą kombinezonów? – System nie jest uciążliwy. Wszystko odbywa się zgodnie z procedurą. Bałem się, że na początku może to być dosyć dziwne. Idzie to sprawnie. Nie ma żadnych problemów. Bardzo sobie to chwale. Nie ma czegoś takiego, że nie można się podrapać. Jednak, nie może być ewidentnego ruchu z naciąganiem kombinezonu. Jeżeli ktoś się chce poprawić, to może to zrobić. Tylko musi to zgłosić, wejśc na kontrole. Wtedy może iść skoczyć.

Czy dla naszego Mistrza zaskoczeniem jest wysoka forma Dawida Kubackiego? – Nie jest to zaskoczenie. Mam nadzieje, że utrzyma tą dyspozycję przez cały sezon. Teraz pokaże głębie umiejętności. Ujawni potencjał, który w nim drzemie. Ciesze się z tego, że Dawid w końcu skacze tak jak powinien. Teraz skacze niesamowicie. Zasłużenie wygrał.

Czy Kamil Stoch czuje, że jest rywalizacja w grupie jakiej dotąd nie było? – Poziom jest wysoki. Mamy między sobą porównanie na treningach. Jeżeli Dawid Kubacki wygrywa konkurs LGP to znaczy że jest w wysokiej formie, na najwyższym światowym poziomie. Na treningach widzę ile mi brakuje do optymalnego poziomu.

Bartłomiej Kłusek – Jestem zadowolony z wyniku, bo fajne skoki oddałem w tych zawodach. Miejsce też pozytywne. Zawodnik ocenił warunki, które panowały na skoczni jako równe. – W godzinach wieczornych konkursy te najlepiej wychodzą, bo jest cisza, albo minimalne wahania wiatru. W ostatnim czasie pracowałem nad wyjściem z progu, bo tam jest duża rezerwa. Moim celem jest jak najlepsze przygotowanie do zimy.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl – Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.