Stoch, Hula, Kot i Kubacki po konkursie drużynowym: Ważne, że jako drużyna spisaliśmy się dobrze

Za nami konkurs drużynowy w Lahti, w którym Polacy uplasowali się na drugiej lokacie. Zobacz, jak nasi reprezentanci w skokach narciarskich skomentowali swój dzisiejszy występ.

Maciej Kot już po raz rozpoczynał skoki w drużynie podopiecznych Stefana Horngachera. – Jest to możliwość, by dać sygnał do ataku – powiedział w wywiadzie dla sport.tvp.pl. Tym razem było to mocne uderzenie, na czym zależało samemu zawodnikowi.

Stefan Hula nie jest zadowolony ze swoich skoków oddanych tutaj na skoczni Salpausselce. Przyznaje, że nie do końca potrafi odnaleźć się tutaj w Lahti. – Skoki dziś były lepsze, ale to nie są jeszcze dobre. Ważne, że jako drużyna spisaliśmy się bardzo dobrze – skomentował brązowy medalista olimpijski z Pjongczang.

Z kolei Dawid Kubacki starał się wykonać, jak najlepiej swoją pracę, zwłaszcza, gdy w drugiej serii straciliśmy przez chwile drugą pozycje. – Nie był to skok jeden z najlepszych, ale na pewno był dobry, bo czułem to – opowiedział w wypowiedzi dla sport.tvp.pl

W ostatniej grupie startował Kamil Stoch. Złoty medalista olimpijski z Pjongczang zaliczył dzisiejszy konkurs indywidualny do bardzo emocjonujących. – Chciałem tutaj przede wszystkim skakać tak, jak wczoraj i jak potrafię. Wiedziałem też, że będzie walka do samego końca – zakończył Stoch.

Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.