Stina Nilsson zadebiutuje na biathlonowej arenie międzynarodowej

fot. Patrycja Korczewska

Stina Nilsson otrzyma szansę debiutu w międzynarodowych zawodach. Szwedzką mistrzynię olimpijską w biegach narciarskich zobaczy w zmaganiach z cyklu IBU Cup. 

fot. Patrycja Korczewska

Na debiut Stiny Nilsson w nowej dyscyplinie czeka wielu fanów rywalizacji biathlonowej. Szwedka co prawda mierzyła się już w zawodach krajowych, lecz jeszcze nie otrzymała szansy startu na arenie międzynarodowej. Jak się okazuje, mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich w końcu będzie mogła sprawdzić swoją dyspozycję w rywalizacji z zawodnikami z innych krajów.

27-latka znalazła się bowiem w składzie reprezentacji Szwecji na zawody IBU Cup w niemieckim Arber. Biathlonistów czekają tam skrócone biegi indywidualne, sprinty oraz sztafety. Pierwsza z wymienionych konkurencji zaplanowana jest na 14 stycznia. – Czuję się gotowa na takie zadanie – przyznała Nilsson– Czuję, że w ciągu zaledwie kilku tygodni od Idre (gdzie odbyła się premiera sezonu) zebrałam całkiem spore doświadczenie. To miłe uczucie – dodała.

Stina nieźle się spisała podczas ostatniego sprintu w Oestersund w ramach zawodów testowych. Siedmiokrotna medalista mistrzostw globu w biegach tylko raz spudłowała. Po raz pierwszy strzelała na czysto w pozycji stojącej. Do triumfatorki rywalizacji – bezbłędnej Elizabeth Hoegberg – straciła 42 sekundy.

Źródło: svt.se

Obserwuj