Stina Nilsson z nadzieją na start w Seefeld – “Testy dały pozytywne odpowiedzi”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Stina Nilsson ma coraz większe nadzieje na start w mistrzostwach świata w Seefeld. Testy, które wykonują szwedzcy lekarze potwierdzają, że rehabilitacja złotej medalistki olimpijskiej przebiega prawidłowo. – Jestem wdzięczna i dumna z pracy mojej i drużyny – przyznaje liderka klasyfikacji sprinterskiej.
Dwudziestopięcioletnia zawodniczka nabawiła się problemów związanych z udem podczas półfinałowej rywalizacji sprinterskiej w Otepie. Start na mistrzostwach świata w Seefeld Stiny Nilsson stanął pod znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że szwedzka biegaczka może coraz śmielej myśleć o walce o mistrzostwo globu. – Rehabilitacja uda idzie dobrze. Wciąż nie ma pełnego obciążenia podczas treningów, ale ostatnie przygotowania nie dawały negatywnych efektów – potwierdził doktor szwedzkiej kadry Magnus Oscarsson. Nilsson została również poddana wszelkim badaniom. Ich rezultaty umacniają biegaczkę w przekonaniu, że występ na MŚ jest coraz bardziej realny. – Przeprowadzone przez nas testy kliniczne przekazały nam pozytywne odpowiedzi. Naszym celem jest start Stiny na mistrzostwach – rzekł Oscarsson. Kadra reprezentacji szwedzkiej musi jednak zachować zimną głowę – każde potknięcie będzie kosztować. – Najmniejsza porażka podczas rehabilitacji może zagrozić start i dlatego nadal nie możemy wydać potwierdzenia – dodał lekarz.

Stina Nilsson od kilku lat ma swoje miejsce w ścisłej czołówce szczególnie, jeśli chodzi o sprinty. Szwedka jednak nadal nie zdobyła tytułu mistrzyni świata. Do tej pory biegaczka ta zgarnęła cztery srebrne medale. Mimo potrzeby rehabilitacji uda, Nilsson nadal ma szanse na historyczne złoto w Seefeld. Sama zawodniczka potwierdza, że wszystko przebiega zgodnie z planem. – Ostatnie tygodnie naprawdę były dla mnie testami cierpliwości. Jestem niewiarygodnie wdzięczna i dumna z pracy, którą udało mi się wspólnie z zespołem medycznym osiągnąć. Teraz wystarczy kontynuować przygotowania krok po kroku i mieć nadzieję na świetne wyniki – powiedziała Stina.


źródło: aftonbladet.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.