Stina Nilsson wystartuje na ME w Dusznikach-Zdroju

fot. Patrycja Korczewska

Mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich Stina Nilsson wystartuje na biathlonowych mistrzostwach Europy. Te, przypominamy, odbędą się w Dusznikach-Zdroju. 

fot. Patrycja Korczewska

Stina Nilsson swoja biathlonową karierę rozpoczęła od rywalizacji w Pucharze IBU. Pierwsze starty były bardzo trudne dla 27-letniej Szwedki. W pierwszym wyścigu zajęła dopiero dziewięćdziesiąte dziewiąte miejsce, pięciokrotnie pudłując. Kolejne zmagania kończyła na miejscach 69. i 48. Zdecydowanie najlepiej spisała się w czwartym starcie. W trzecim ze sprintów podczas zmagań w Arber mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich uplasowała się bowiem na 22. pozycji, mimo zaliczenia trzech karnych rund. Stina podczas tych zawodów zanotowała przede wszystkim znaczny progres w biegu.

– Tygodnie w Arber były naprawdę niezwykle pouczające. Starałam się przyswoić jak najwięcej doświadczenia – mówiła szwedzkim mediom Nilsson. Teraz czeka na nią nowe wyzwanie. Jedna z najlepszych sprinterek świata w Pucharze Świata w biegach otrzymała powołanie na Mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju. – Z każdym wyścigiem poznaję ten sport lepiej i nie mogę się doczekać dalszego rozwoju – przyznała zawodniczka w komunikacie prasowym.

Obok Stiny Nilsson w składzie reprezentantek Szwecji na imprezę mistrzowską w Polsce znalazły się: Elisabeth Hoegberg, Anna Magnusson, Ingela Andersson, Annie Lind, Ella Halvarsson oraz Emma Nilsson. W walce o dobre miejsca ujrzymy także pięciu biathlonistów tej nacji: Malte Stefanssona, Oskara Brandta, Torsteina Stenersena, Gabriela Stegmayera i Antona Ivarssona. 

Źródło: svt.se

Obserwuj