Steven Théolier będzie jeździł dla Holandii

fot.: skiracing.com
fot.: skiracing.com

Steven Théolier, który znany był dotychczas jako francuski specjalista od slalomu postanowił zmienić barwy narodowe i startować w przyszłości z licencją holenderską.

Francuz mógł otrzymać holenderskie obywatelstwo za sprawą dziadka – byłego kolarza Jana Janssena, który był m.in. mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego, a także zwycięzcą jednego z wielkich tourów, Vuelta a Espana w 1967 roku.

Chociaż 25-letni alpejczyk dostawał wielokrotnie szanse występu w zawodach Pucharu Świata, to nie zdołał się przebić do czołówki. Jedynie w pierwszym sezonie startów w PŚ (2012/2013) udało mu się trzykrotnie kończyć zawody w najlepszej „30”. Zajął wtedy 36. miejsce w klasyfikacji slalomu i 96. w klasyfikacji generalnej. W kolejnych sezonach jego starty kończyły się na pierwszym przejeździe. Jako reprezentantowi Holandii będzie mu na pewno łatwiej o występy w największych światowych imprezach, gdyż konkurencja w kadrze francuskiej jest zdecydowanie większa niż w

Ojciec Stevena – Jacques Théolier– został natomiast niedawno mianowany głównym trenerem kadry techników w drużynie Szwecji. Wcześniej w latach 2009-2014 szkolił on zawodników włoskich.

Źródło: skiracing.com / fantaski.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.