Stefano Gross i Roberta Midali kontuzjowani

fot. Roman Avdagić / rom@nski photo via flickr.com / CC BY

fot. Roman Avdagić / rom@nski photo via flickr.com / CC BY

Złe wieści dochodzą do nas z reprezentacji Włoch w narciarstwie alpejskim. Stefano Gross, jak i Roberta Midali w ostatnim czasie doznali urazów i w najbliższych dniach będą zmuszeni do zaprzestania treningów.


Podczas zgrupowania we włoskim miasteczku Madesimo Stefano Gross uległ wypadkowi. Na jednym z portali społecznościowych opublikował on krótki film, który pokazuje upadek swój na trasie slalomu. 32-latek został natychmiast przetransportowany do szpitala w Valmadrerze, gdzie okazało się, że kontuzjowane zostało prawe kolano oraz lewe ramię. Następnie Włoch został przewieziony do miejscowości Como – udał się tam na konsultacje do doktor Andrei Panzeri, która to zadecydowała, że najlepszym wyjściem dla dwukrotnego olimpijczyka będzie rehabilitacja pod okiem znanego fizjoterapeuty Luci Caselli. W ciągu następnych dziesięciu dni Gross ma zostać poddany kontroli lekarskiej w Mediolanie i tam zapadnie decyzja, kiedy narciarz będzie w stanie powrócić do rywalizacji.

Roberta Midali również nie ma powodów do radości. Podczas treningu przed nachodzącymi zawodami Pucharu Europy w Funesdalen w Szwecji, 24-latka złamała lewą rękę. To kolejna poważna kontuzja Włoszki po tym, jak dwa lata temu doznała zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Niestety, młoda slalomistka zmuszona jest poddać się operacji i na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła powrócić na stok.

Źródło: www.it.eurosport.com / www.bergamonews.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.