Stefano Gross i Irene Curtoni zwycięzcami slalomu na Światowych Zimowych Igrzyskach Sportu Wojskowego

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola
fot. Andrea Miola

W ostatni weekend lutego w ośrodku narciarskim Roza Chutor w Rosji odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim w ramach Światowych Zimowych Igrzysk Sportu Wojskowego Soczi 2017 organizowane przez CISM (Międzynarodowa Rada Sportu Wojskowego). Jest to już trzecia edycja zimowej edycji tej imprezy i może pochwalić się całkiem dobrą obsadą, gdyż startują w nich zawodnicy ze światowej czołówki.

W sobotę w slalomie rywalizowali panowie, a w niedzielę w tej samej konkurencji wystąpiły panie. Zwyciężyli zarówno pierwszego jak i drugiego dnia reprezentanci Włoch.

Wśród mężczyzn najlepszy był Stefano Gross. Włosi zdominowali te zawody, bo zajęli cztery pierwsze miejsca. Drugi ze stratą 0,19 sek. był Manfred Moelgg, trzeci Cristian Deille (+0,60 sek.), a czwarty Giuliano Razzoli (+2,17 sek.). Jeden z głównych faworytów i reprezentant gospodarzy – Aleksandr Choroszyłow – był dopiero siódmy ze stratą 5,71 sek. Przesądził o tym popsuty pierwszy przejazd, bo w drugim Rosjanin miał najlepszy czas. Miejsca piąte i siódme zajęli Niemcy Hansi Schwaiger i Fabian Gratz.

Wyniki slalomu mężczyzn

Niedzielne zmagania kobiet wygrała Irene Curtoni. Druga była Białorusinka Maria Szkanowa (+0,42 sek.), zaś trzecia Francuzka Laurie Mougel (+0,46 sek.). Na miejscu czwartym uplasowała się druga z Włoszek – Michaela Azzola (+0,62 sek.). Kolejna dwa miejsca – piąte i szóste – przypadły Rosjankom: Kseni Ałoponie i Jekaterinie Tkaczenko. Siódma była Niemka Anne Kissling, a ósma Włoszka Martina Perruchon. Drugiego przejazdu nie ukończyła bardzo dobra slalomistka niemiecka – Elisabeth Willibald.

Wyniki slalomu kobiet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.