Stefan Kraft zapowiada przełamanie złej passy w Ga-Pa. “Zaatakuję podium”

fot. M. Rudzińska

Po sześciu konkursach przerwy Stefan Kraft powrócił do rywalizacji w Pucharze Świata. W zmaganiach inaugurujących 69. Turniej Czterech Skoczni po raz pierwszy zdobył punkty do klasyfikacji generalnej.

fot. M. Rudzińska

Jedyny konkursowy występ austriacki zawodnik zanotował w Wiśle, gdzie zajął 32. miejsce. Następnie musiał pauzować z powodu koronawirusa, zaś w Planicy cierpiał z powodu bólu pleców. W Oberstdorfie Kraft po raz pierwszy w tym sezonie zameldował się w trzydzieste zajmując 6. lokatę. – Jestem bardzo szczęśliwy, a skoki były naprawdę fajne. Przez następne dni będę chciał się upewnić, że jestem zdrowy – komentuje triumfator niemiecko-austriackich zawodów z 2015 roku.

Kraft wierzy, że w nadchodzącym konkursie uda mu się stanąć na podium. – Dopilnuję aby zadbać o swoje ciało. Atak na podium planowany jest podczas zawodów noworocznych – zapowiada Austriak.

Bliskim pierwszego podium w sezonie był Philipp Aschenwald, lecz w finałowym skoku spadł z 3. na 8. miejsce, czym powtórzył osiągnięcie z Wisły. Przed wyjazdem na turniej zajmował w Engelbergu 29. i 38. pozycję. – Cieszę się, że wróciłem do pierwszej dziesiątki – mówi 25-latek. Rywalizację w Ga-Pa zaplanowano na 1. stycznia.

Źródło: Laola1.at / sportreport.biz