Stefan Kraft najlepszy na skoczni normalnej

DSC_0910

Dzisiaj popołudniu zakończono rywalizacje w mistrzostwach Austrii konkursem na skoczni normalnej. Triumf w nim odniósł Stefan Kraft oraz wśród pań Chiara Hoelz.

Mistrzostwa Austrii stały pod znakiem rywalizacji Stefana Krafta i Michaela Hayboecka. Ten ostatni zdobył tytuł na skoczni dużej, a Kraft na normalnej. Warto zauważyć, że obydwaj rozdzielili między siebie medale złote i srebrne w konkurencji indywidualnej. Na skoczni HS 98 w Villach po walce z Haybockiem wygrał Stefan Kraft, który w swoich próbach uzyskał 102,5 metra i 98 metrów (270.4 pkt.). Michael Hayboeck ustanowił nowy letni rekord skoczni normalnej w Villach, który aktualnie wynosi 104 metry (95,5 metra w drugim skoku). Pomimo tak dalekiego skoku, Hayboeck musiał zadowolić się srebnym medalem. Mistrzostwo przegrał z Kraftem o 1.8 pkt.. Na najniższym stopniu podium uplasował się Manuel Fettner (97,5 metra; 98 metrów; 255.6 pkt.).

Miejsce czwarte zajął powracający do dobrej dyspozycji Andreas Kofler (96,5 metra; 93,5 metra; 243.8 pkt.). Piąty był Phillip Aschenwald (93 metry; 91 metrów; 240.5 pkt.). Dopiero na szóstym miejscu konkurs zakończył Gregor Schlierenzauer. Z letnich mistrzostw Austrii ponownie nie wyjedzie z medalem w konkursie indywidualnym. Zwycięzca ostatniego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hinzenbach w swoich próbach uzyskał 91 metrów i 90 metrów (230.7 pkt.).

Pełne wyniki rywalizacji panów

Nową mistrzynią Austrii na skoczni normalnej została Chiara Hoelzl. Osiemnastolatka uzyskała 94,5 metra i 90 metrów (228 pkt.). Wyprzedziła będącą na drugim miejscu Jacqueline Seifridsberger (93,5 metra; 90 metrów) o 0.2 pkt.. Brązowy medal zdobyła Eva Pinkelnig (94 metry; 83,5 metra; 206.7 pkt.).

Na starcie nie pojawiła się utytułowana Daniela Iraschko – Stolz.