Stefan Kraft: „Mistrzostwa świata w Seefeld to dla mnie szczególne wydarzenie”

Mistrzostwa Świata w Seefeld zbliżają się wielkimi krokami, a apetyt austriackich kibiców na medale rośnie. Wydaje się, że dużą szansę na sukces ma Stefan Kraft, który w tym sezonie zdołał osiem razy uplasować się w najlepszej trójce.

Ten utalentowany 25-latek od listopada ubiegłego roku wygrał trzykrotnie, a dodatkowo w ubiegły weekend wraz z drużyną stanął na najwyższym stopniu podium. Wydaje się, że forma Krafta, jak i jego rodaków rośnie, a do rozpoczęcia największej imprezy tego sezonu zostało zaledwie siedem dni, co czyni z nich groźnych rywali. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej nie ukrywa, że bardzo liczy na dobry występ przed własną publicznością. – Jestem przekonany, że będzie to zarówno niesamowite widowisko dla widzów, jak i dla sportowców. Dla mnie to szczególne wydarzenie, bo mistrzostwa świata we własnym kraju zdarzają się tylko raz przez całą karierę – mówił o swoich odczuciach.

Austriaccy kibice będą mogli dopingować swoich skoczków aż trzykrotnie: rywalizacja skoczków zacznie się na skoczni Bergisel w Innsbrucku, gdzie 23 lutego rozegrany zostanie konkurs indywidualny, a dzień później zawodnicy będą walczyć drużynowo. 1 marca natomiast odbędą się zawody na skoczni normalnej w Seefeld. Kobiety również zasiądą na belce startowej i to już 26 lutego, kiedy to po raz pierwszy w historii panie zmierzą się zespołowo. Nazajutrz zawodniczki zaprezentują się w rywalizacji indywidualnej, a na zakończenie mistrzostw świata zaplanowany jest konkurs mieszany.

 

Źródło: www.seefeld2019.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.