Stefan Kraft: Marzę o medalu w Falun

DSC_0154-CopyPo dzisiejszym konkursie indywidualnym udało nam się porozmawiać ze Stefanem Kraftem. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zajął dziś drugie miejsce w Zakopanem.

Młody Austriak docenia to, co dzieje się ostatnio w jego karierze. – Ostatnie miesiące w moim życiu są zachwycające – mówił Kraft. – To jest dla mnie łatwe i czerpię z tego wiele przyjemności. Stefan bardzo się cieszy, że jest aktualnie najlepszym skoczkiem w drużynie Kuttina. – Aktualnie może to prawda, ale to Gregor ma 53 zwycięstwa w Pucharze Świata – skromnie powiedział. – Mamy teraz świetną drużynę, z którą można liczyć też na zabawę. Jest zdecydowanie więcej przyjaźni niż to bywało kiedyś. Zdaniem zwycięzcy konkursu w Wiśle, to właśnie nowy trener przyczynił się do tej poprawy atmosfery.

Stefan Kraft bardzo się cieszył z drugiego miejsca, ale oddawał też respekt zwycięzcy Kamilowi Stochowi. – Pamiętam, że Kamil był najlepszy w ubiegłym sezonie – wspominał Austriak. – Wrócił i zobaczymy, gdzie wyląduje podczas Mistrzostw Świata. Sam Kraft nie myśli jeszcze o indywidualnym złocie. – Marzę o indywidualnym medalu, to byłoby cudowne – zakończył.

Pełny wywiad

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.