Stefan Kraft: Kubacki to kandydat do Kryształowej Kuli

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Najlepszy skoczek minionej zimy – Stefan Kraft – celebrował przedwcześnie zakończony sezon i kolejną w swojej bogatej karierze, Kryształową Kulę pod rygorem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Teraz celuje w kolejny medal mistrzostw świata, chociaż napotkał na problemy zdrowotne.

Stefan Kraft przygotowuje się do kolejnego sezonu. W wywiadzie udzielonemu TVP Sport przyznał, że nie zamierza startować w międzynarodowych zawodach tego lata. To między innymi przez problemy zdrowotne. – Odpuszczam. Dwa razy robiłem sobie czterotygodniową przerwę z powodu narastających problemów z plecami. Trenowałem tylko fizycznie. Na skoczni spędzałem dużo mniej czasu. Chcę oddać więcej skoków, a nie jeździć na zawody. Pod koniec września mamy mistrzostwa Austrii, a w październiku inne krajowe zawody. Chcę być na nie dobrze przygotowany – potwierdził Kraft

Mimo problemów z plecami Austriak nie ma żadnych wątpliwości, że kolejnej zimy też chce liczyć się w walce o najwyższe cele. Wskazał też nazwisko zawodnika, który może być szczególnie groźny. – Celem na kolejny sezon jest  również medal na mistrzostwach świata w lotach w Planicy. Oczywiście, chciałbym nadal skakać na wysokim poziomie. Uważam, że w przyszłym roku równie mocny będzie Dawid Kubacki. Wie już, jak radzić sobie z formą zimą. To ważny kandydat do zdobycia Kryształowej Kuli – podkreślił najlepszy skoczek minionej zimy.

Cały wywiad dostępny tutaj.

Źródło: tvpsport.pl