Stefan Kraft: Dziś nie jestem podwójnym mistrzem świata

(fot. Jakub Balcerski/sportsinwinter.pl)

(fot. Jakub Balcerski/sportsinwinter.pl)

Stefan Kraft będzie bronić dwóch tytułów wywalczonych podczas mistrzostw świata w Lahti. 25-letniego skoczka możemy zaliczać do grona kandydatów w walce o medale. Tym bardziej, że rywalizacja toczyć się będzie właśnie w Austrii. – Teraz jest Seefeld i Bergisel. Nic o Lahti – powiedział w rozmowie z Jakubem Balcerskim zdobywca kryształowej kuli za sezon 2016/2017.

Dla Stefana Krafta poprzednie mistrzostwa były niezwykle udane. Austriak indywidualnie zdobył dwa złote krążki. Teraz przyszedł czas na rywalizację w Austrii. – Lahti było bardzo ekscytujące. Przylecieliśmy do domu z czterema medalami, co było fantastyczne. Mistrzostwa we własnym domu będą czymś wielkim w mojej karierze. Naprawdę nie mogę się doczekać, żeby czuć się dobrze, gotowym na rywalizację. Jestem przynajmniej w grze – powiedział Kraft. Triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 obecnie skupia się wyłącznie na rozpoczynających się mistrzostwach. – Teraz jest Seefeld i Innsbruck, nic o Lahti. Dziś nie jestem podwójnym mistrzem świata. Chcę walczyć o medale, nie mogę się tego doczekać – przyznał Stefan.

– Kamil Stoch powiedział, że mistrzostwa świata nie są czymś więcej niż każde zawody Pucharu Świata. Zgadzasz się z tym? – zapytał Stefana Krafta redaktor strony Sportsinwinter.pl Jakub Balcerski. – Nie. Oczywiście to coś wielkiego walczyć w MŚ na własnym terenie. Jest to specjalny konkurs dla mnie – rzekł najlepszy zawodnik kadry skoczków austriackich.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.