Stefan Hula: Zdecydowanie wygrałem to czwarte miejsce

Stefan Hula przeżywał w Zakopanem piękne dni. Dziś niewiele zabrakło do pierwszego podium w karierze, ale Polak przyznał, że takie wyniki przed weekendem wziąłby w ciemno. – Zdecydowanie wygrałem to czwarte miejsce – powiedział.

Nie było wygranej, ale było najlepsze miejsce w swojej karierze. Stefan Hula po zajęciu czwartego miejsca był zadowolony ze swoich skoków, ale przyznawał iż jest lekki niedosyt. – Ten drugi był odrobinę za wcześnie, ale był dobry – mówił najlepszy z Polaków w dzisiejszym konkursie. – Gdyby ktoś mi powiedział przed weekendem, że wygramy z drużyną a indywidualnie będę czwarty, to wziąłbym to w ciemno – przyznawał. Hula powiedział też, że warunki na skoczni były bardzo loteryjne. Wiatr kręcił i zmieniał prędkość. – Na pewno mogłem wylądować lepiej, bo telemark nie był najlepszy. To jednak gdybanie a już tego nie cofniemy – oceniał Stefan.

Zawodnik ze Szczyrku pierwszy raz w swojej karierze mógł kończyć konkurs. Liczył się w walce o zwycięstwo, ale nie zjadły go nerwy. – Nie myślałem zbyt wiele na belce. Dopiero później, kiedy zobaczyłem, że jestem czwarty, to miałem lekki zawód – mówił Stefan Hula. – To jednak najlepszy wynik w mojej karierze. Warto czekać i być cierpliwym, bo to popłaca – dodał.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.