Stefan Hula: Trener jest super

Stefan Hula belka

Po pierwszym dniu rywalizacji podczas LGP w Wiśle trener Stefan Horngacher ma kolejna okazję, aby ocenić swoich zawodników w kontekście wyboru sześciu z ośmiu skoczków do kadry A. Po kwalifikacjach udało nam sie porozmawiać z dwoma skoczkami będącymi w tej grupie, czyli Stefanem Hulą oraz Jakubem Wolnym.

Stefan Hula:

Jak zawodnik ocenił swoje dzisiejsze próby? – Skok w kwalifikacjach nie był zbyt dobry. Trochę przeleciał mi na progu. Lepsze były moje treningowe skoki. Zapytany o rywalizacje w kadrze A odpowiedział? – W ogóle się nie spinam. Zobaczymy co będzie. O tym w jakiej kadrze będę trenował decyduje trener główny. Nie jest jeszcze wiadome w jakich letnich zawodach Stefan Hula będzie startował. Decyzja ma zostać podjęta po zawodach w Wiśle.

Czy 29-letniemu zawodnikowi udało się przywyknąć do zmiany szkoleniowca? – Przywykliśmy do tego, że jest nowy trener, a wraz z nim nowe metody. Na początku troche ciężko mi było się poprzestawiać, ale aktualnie przychodzą już dobre skoki. Wszystko zaczyna fajnie wyglądać. Mamy super trenera oraz cały sztab szkoleniowy. Stefan Hula uważa, że skoczkom nie koliduję planów treningowych to, że trener mieszka w Niemczech. – Nie ma z tym żadnego problemu. Treningi wykonujemy z trenerami, którzy na stale mieszkają w naszym kraju. Mamy cały rozpisany plan.

Czy dla skoczków lato jest traktowane jako trening przed zimowymi startami w Pucharze Świata? – Letni okres jest po to, aby się dobrze przygotować. Wiadomo, że w konkursach Letniej Grand Prix startuję się na 100%. Chciałbym aby zimą było dobrze. Co skoczek sądzi o tym, że na Letniej Grand Prix w Wiśle zabrakło trenera Łukasza Kruczka z reprezentacją Włoch – No cóż, mają taki plan treningowy, który realizują. Od zawodnika udało nam się dowiedzieć, że kadry A i B wykonują wspólnie dużo treningów.

Jakub Wolny:

Co młody skoczek uważa o atmosferze, która panowała na obiekcie podczas pierwszego dnia Letniej Grand Prix w Wiśle? – Jak na kwalifikacje to jest ona fajna. Jak zawodnik ocenia swoje dzisiejsze skoki? – Skakało mi się tak średnio. Bezpośrednią przyczyną tych słabszych skoków był gorszy sprzęt. Na kwalifikacje ubrałem trochę lepszy swój kombinezon i od razu skakało mi się w nim dużo lepiej. Czy Jakub Wolny czuję zaufanie od trenera Stefana Horngachera? – Myślę, że tak. Ciesze się z tego, że szkoleniowiec daje mi taka możliwość. Będę robił wszystko co w mojej mocy, aby udowodnić trenerowi, ze ma rację w swoich wyborach.

Czy można porównać metody treningowe Łukasza Kruczka i Stefana Horngachera.- Według Jakuba Wolnego cięzko porównać metody treningowe Łukasza Kruczka i Stefana Horngachera. – Dla mnie na pewno są to nieco inne treningi. – Odpowiedział skoczek. Na koniec mówi, że w swoich skokach jest dużo elementów do poprawy. – Takim najważniejszym jest to, aby zaraz po wyjściu z progu były napięte. Jakub Wolny stwierdził również, że jego zdaniem skoczkowie na co dzień nie myślą o rywalizacji w kadrze.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl
Mateusz Król

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.