Stefan Horngacher skomentował wybór swojego następcy

SONY DSC

fot. Mateusz Król

Trzy lata pełne sukcesów. Tak należy podsumować okres pracy w naszym kraju Stefana Horngachera. Niestety, Austriak zakończył współpracę i obejmie kadrę Niemiec. – Mieliśmy masę sukcesów przez ten czas. Dwa razy wygraliśmy Puchar Narodów. To był wspaniały okres – posumował w Planicy Horngacher.

– To dla mnie szczególny moment, ponieważ kończę swoją współpracę z reprezentacją Polski – powiedział tuż po ostatnim konkursie w Planicy Stefan Horngacher. – Podjąłem decyzję w zgodzie z rozumiem, nie sercem. Muszę myśleć o mojej przyszłości i rodzinie – dodawał. Dla szkoleniowca jednym z najpiękniejszych momentów była pierwsze wiktoria drużynowa w Klingenthal 2016 roku. – Wczorajsze zwycięstwo w lotach też było wspaniałe. Chcę podziękować wszystkim, którzy pracowali na te sukcesy. Dziękuję związkowi za wsparcie. Specjalne podziękowanie kieruję do Adama Małysza. To jest dyrektor i mój przyjaciel. Dziękuję także polskim kibicom – mówił Austriak.

Stefan Horngacher odniósł się także do swojego następcy. Został nim Michal Dolezal. – Bardzo dobry człowiek i trener. Zajmował się wieloma sprawami, zna się bardzo dobrze na kwestiach technicznych takich jak kombinezony – skomentował Horngacher. – Myślę, że to bardzo dobry wybór dla polskich skoczków teraz – dodawał.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.