Stefan Horngacher o Polakach podczas weekendu w Willingen. Najlepszy Dawid Kubacki

0

Stefan Horngacher ocenił postawę polskich skoczków podczas pucharowego weekendu w Willingen. Trener biało-czerwonych wyróżnił jednego zawodnika, który najlepiej zaprezentował się w cyklu Willingen Five. Według Horngachera, najrówniej w Niemczech skakał Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki w tym sezonie prezentuje bardzo wysoką formę. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest w najlepszej dziesiątce. W Willingen po raz w drugi w tym sezonie, a zarazem karierze, stanął na podium, zajmując trzecie miejsce. W drugim konkursie zajął siódme miejsce. W obydwu seriach niedzielnych zawodów trafił na złe warunki, co potwierdza Stefan Horngacher. – Niestety, Dawid dwukrotnie nie miał szczęścia do wiatru – potwierdza. Trener to właśnie Kubackiego postanowił pochwalić za skoki, które oddał w ostatni weekend. – Dawid był najlepszym zawodnikiem weekendu – ocenia.

Pozostałych Polaków Stefan Horngacher pochwalił przede wszystkim za to, że oddawali lepsze skoki niż podczas zawodów w Zakopanem. To tylko potwierdziło słowa trenera, który przed konkursami w Polsce zapowiedział rosnącą formę biało-czerwonych.  Kamil Stoch pokazał w Willingen rewelacyjną dyspozycję przed igrzyskami, zajmując kolejno czwarte i drugie miejsce. Austriacki szkoleniowiec podsumował również jego skoki. –  Kamil nie skakał optymalnie w sobotę, ale w niedzielę było już dobrze – powiedział. Horngacher cieszył się także z trzeciego miejsca Piotra Żyły. – Piotrek jest niewiarygodny. Takie rzeczy może robić tylko on – śmiał się.

Źródło: sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.