Stefan Horngacher nowym trenerem reprezentacji Polski!

fot.: eurosport.onet.pl
fot.: eurosport.onet.pl

Potwierdziły się wczorajsze słowa Apoloniusza Tajnera dla naszej redakcji odnośnie wyboru nowego trenera dla kadry narodowej skoczków narciarskich. Polski Związek Narciarski oficjalnie dzisiaj podał, że nowym trenerem zostanie Stefan Horngacher.

Stefan Horngacher był najczęściej typowany przez dziennikarzy do zajęcia funkcji trenera reprezentacji Polski. Austriak poparcie również miał w PZN m.in. z tego powodu, że przed laty Horngacher pracował już w Polsce. Miło również wypowiadali się o nim sami zawodnicy. Poparcie uzyskał od samego Kamila Stocha, który miał duży wpływ na wybór nowego trenera. Więcej o tym można przeczytać pod tym linkiem.

Dzisiaj Apoloniusz Tajner przekazał oficjalne wyniki konkursu organizowanego przez PZN. Komisja konkursowa w składzie: Apoloniusz Tajner, Andrzej Kozak, Andrzej Wąsowicz i Adam Małysz zdecydowała o wyborze Stefana Horngachera na nowego trenera kadry narodowej. Już wczoraj dla naszej redakcji Apoloniusz Tajner zdradził wyniki konkursu. Pełen wywiad z Prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, w którym mówi czego oczekuje od Horngachera, opowiada o tym jak Niemiecki Związek Narciarski chciał zatrzymać Austriaka za wszelką cenę u siebie oraz zdradza jak będzie wyglądała jego praca w najbliższych tygodniach, można znaleźć pod tym linkiem.

Stefan Horngacher w konkursie organizowanym przez PZN miał tylko jednego rywala – Vasje Bajca. PZN z Horngacherem podpisze umowę do końca sezonu 2017/2018. Jednym z jego głównych zadań będzie doprowadzenie do dobrych wyników reprezentacji Polski w skokach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang w 2018 r..

Źródło: Informacja własna/sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Stefan Horngacher nowym trenerem reprezentacji Polski!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.