Stefan Horngacher nie jest zmartwiony dzisiejszym wynikiem

DSC_0214 (Copy)
fot. A. Białek

Za nami oficjalny debiut w zawodach najwyższej rangi Stefana Horngachera jako trenera naszej kadry. Wynik może nie wskazuje na sukces, ale trener widzi pozytywy z dzisiejszego dnia.

Horngacher już wczoraj podkreślał, że lato nie jest najlepszym okresem na uzyskiwanie perfekcyjnych skoków i najlepszych wyników. Po dzisiejszych zawodach chwalił jednak niektóre próby naszych skoczków. – Pierwszy skok Klemensa Murańki był udany, ale miał niezbyt dobre warunki. Dobrze skakał oczywiście Maciej Kot, jedynie problemy miał Dawid Kubacki – oceniał na bieżąco. Trener potwierdził to, co mówił Dawid o swoim upadku. Był to błąd zawodnika. – Dawid ma czasem problemy z lądowaniem i nie było do tej pory czasu, aby nad tym popracować. Zrobimy to zatem w najbliższym czasie – skomentował.

Stefan Horngacher powiedział, że nie ma w skokach narciarskich do końca sprawiedliwych konkursów. Dzisiaj było czasami nierówno, ale bez większych kontrowersji. – Widziałem treningi i wiedziałem, że nie będzie nam łatwo walczyć tutaj o zwycięstwo – przyznał szkoleniowiec. – Debiut zatem nie był ani dobry, ani zły. Kamil Stoch po konkursie powiedział, że to nie był dobry konkurs dla Polaków. – Nie zgadzam się. To były niezłe zawody. Może według Kamila było inaczej, ale nie mieliśmy zbyt dobrych warunków i nie każdy skok był bardzo udany – odniósł się Stefan Horngacher. Trener przyznał, że skoki Kamila technicznie nie wyglądały bardzo źle. – Wiem, że był zmęczony – dodał.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.