Stefan Horngacher: Forma Polaków poszła do góry

stefan-horngacher-1024x685Dziś trener Stefan Horngacher ogłosił pełny skład Polaków na zbliżające się zawody Turnieju Czterech Skoczni. Do pewnej piątki zawodników, którzy pojadą na najbliższe konkursy, dołączyli Jan Ziobro oraz Klemens Murańka.

Austriacki szkoleniowiec swoją decyzję umotywował tym, że to właśnie Ci skoczkowie oddawali dobre skoki podczas treningów na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oraz tym, że ich forma w ostatnim czasie poszła do góry.

Nasz trener dobrze ocenił, formę Polaków podczas pierwszego periodu Pucharu Świata jednak zwrócił uwagę na pojawiające się wśród skoczków problemy z prędkością na rozbiegu oraz z kłopotami z lądowaniem. Sztab szkoleniowy pracuje, nad tymi rzeczami mając nadzieje, że w niedalekiej przyszłości skoczkowie będą osiągali większe prędkości na rozbiegu oraz że lepiej będą wykonywać lądowanie.

Trener S. Horngacher studził, również oczekiwania polskich kibiców wobec polskich skoczków na Turnieju Czterech Skoczni mówiąc, że Polacy nie są głównymi faworytami do wygrania tego turnieju. Jego zdaniem zawodnikami, którzy w najbliższych czterech konkursach mogą, odegrać główną role będą: Domen Prevc, Daniel Andre Tande, Stefan Kraft, czy Michael Hayboeck.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń      

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.