Startuje Puchar Świata w bobslejach i skeletonie

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Start nowego sezonu Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie został opóźniony. Zawody z Park City zostały przeniesione do Lake Placid, gdzie sportowcy spędzą dwa weekendy. Przed nami pierwsze dwa dni zawodów.

W poprzednim sezonie w dwójkach i czwórkach w bobslejach mężczyzn najlepszy okazał się Francesco Friedrich. Niemiec jest także faworytem do triumfu w tym sezonie. Nasi zachodni sąsiedzi mogą liczyć także na Johannesa Lochnera, który zdecydowanie lepiej radził sobie w czwórkach. Zabraknie innego niemieckiego pilota ze ścisłej czołówki. Kontuzjowany jest Nico Walther. Z Niemcami, a szczególnie z Friedrichem postara się wygrać Oskars Kibermanis. Łotysz w obydwu konkurencjach zajął 2. miejsce w generalce. W czołówce powinni być także Maxim Andrianow, Yunjong Won i Dominik Dvorak.

Zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kobiet broni Mariama Jamanka. Niemka wyprzedziła swoją rodaczkę Stephanie Schneider. W Lake Placid w Pucharze Świata zadebiutuje utalentowana Kim Kalicki. Zabraknie największej rywalki Niemek, gdyż Elana Meyers Taylor jest w ciąży. Po roku przerwy do rywalizacji powraca Kaillie Humphries. Kanadyjka reprezentować będzie jednak Stany Zjednoczone. Do faworytek należą także: Nadzieżda Siergiejewa, Katrin Beierl i Brittany Reinbolt.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w męskim skeletonie. W poprzednim sezonie do samego końca o triumf walczyli Aleksander Tretiakow i Sungbin Yun. Nieznacznie wygrał Rosjanin. Wśród kandydatów do czołowych miejsc są także: bracia Martins i Tomass Dukurs, Nikita Tregubow czy Alex Jungk. Wśród kobiet triumfu w klasyfikacji generalnej broni Elena Nikitina. Do grona faworytek należą również: Tina Hermann, Sophie Griebel, Janine Flock, Jacquelline Loelling, Julia Kanakina, Mirela Rahneva i Anna Fernstadt. Ostatnia z nich doczekała się momentu, kiedy może startować w Pucharze Świata w barwach reprezentacji Czech.

Program zawodów w Lake Placid:

Sobota:
15:00 1. przejazd skeletonu kobiet
16:15 2. przejazd skeletonu kobiet
18:30 1. przejazd dwójek kobiet
19:30 2. przejazd dwójek kobiet
21:00 1. przejazd dwójek mężczyzn
22:30 2. przejazd dwójek mężczyzn

Niedziela:
15:00 1. przejazd skeletonu mężczyzn
16:30 2. przejazd skeletonu mężczyzn
20:00 1. przejazd dwójek mężczyzn
21:30 2. przejazd dwójek mężczyzn

źródło: informacja własna/ibsf

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.