Startuje Puchar Świata w biathlonie (lista startowa)

????????????????????????????????????

Długo czekali wszyscy fani rywalizacji najlepszych biathlonistów świata, ale to już jutro rusza wreszcie Puchar Świata w biathlonie. Zaczynamy od sztafet mieszanych i widowiskowych sprintów mieszanych.

Ubiegły sezon Pucharu Świata pożegnaliśmy w marcu. Klasyfikację generalną wygrała Gabierla Soukalova. Wśród mężczyzn najlepszy był Martin Fourcade. Za nim jednak tej zimy zobaczymy indywidualne pojedynki na trasach, to dziś czeka nas rywalizacja drużynowa. Na początek na trasach w Oestersund pojawią się już tradycyjne sztafety mieszane. Konkurencja ta od wielu już lat wzbudza emocje. Polaków reprezentować będą: Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik oraz Rafał Penar. Przed rokiem nasza ekipa zajęła w tej konkurencji 13. miejsce. O zwycięstwo powalczą Niemcy, Norwegowie, Czesi i pewnie Włosi.

Drugą konkurencją będzie emocjonująca konkurencja sprinterskich par mieszanych. Na trase wyruszy jedna biathlonistka i jeden biathlonista z każdego kraju. W tej konkurencji decydującym elementem z pewnością będzie strzelanie. Polska para to Monika Hojnisz i Mateusz Janik. Monika zastępuje w tym składzie Weronikę Nowakowsą, która niedawno została mamą i powoli wraca do treningów. Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci poprawią 14. miejsce wywalczone przed rokiem. Z numerem jeden wystąpi mocna reprezentacja Norwegii. O podium powalczą mniej więcej te same reprezentacje, co w sztafetach mieszanych. Dalsze rywalizacje w Oestersund w ciągu nadchodzącego tygodnia.

Lista startowa supermikstu

Lista startowa sztafet mieszanych

Źródło: biathlonworld.com/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.