Srebro polskich biathlonistek w biegu patrolowym

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Reprezentacja Polski na wojskowych mistrzostwach świata w biathlonie zdobyła dzisiaj trzeci medal. Po srebro sięgnęły panie w biegu patrolowym.

Austriackie Hochfilzen przyniosło dla Polski kolejny medal w biathlonie. W sobotnim biegu patrolowym nasze zawodniczki sięgnęły po tytuł wicemistrzyń świata wojskowych. Zasady w tym biegu są zgoła inne od tych sztafetowych, bowiem biathlonistki piętnastokilometrową trasę pokonywały wspólnie. Karolina Pitoń wyznaczona była na dowódcę patrolu, co oznaczało, że nie będzie strzelała. Pozostałe zawodniczki musiały wykazać się celnością. Anna Mąka egzamin zdała bezbłędnie, Kinga Mitoraj spudłowała raz, a Magdalena Gwizdoń nie trafiła do celu dwukrotnie. W sumie nasze ekipa biegała trzykrotnie karne rundy. To wystarczyło do drugiego miejsca. Polki zostały pokonane o niespełna minutę przez Austriaczki. Brązowy medal zdobyły Ukrainki w składzie m.in. z Julią Dżymą.

Słabiej poradzili sobie nasi panowie, którzy wystartowali w składzie: Tomasz Jakiela (dowódca), Tomasz Zięba, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek. Tylko ten ostatni strzelał bezbłędnie a pozostali zawodnicy zaliczyli po dwa pudła, a to oznaczała cztery karne rundy i ostatecznie dwunaste miejsce. Po złoto sięgnęli gospodarze, srebro zdobyli Niemcy a brąz Ukraińcy.

Pełne wyniki K | M

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.