Spróbuj swoich sił w łyżwiarstwie figurowym. Okazja w niedzielę w Katowicach

fot. PZŁF, www.pfsa.com.pl

Kolejne wydarzenie związane z programem PZŁF „Chodź Na Łyżwy” odbędzie się 19 września o godzinie 16:15 na treningowym Lodowisku Jantor 2 mieszczącym się przy ulicy Zofii Nałkowskiej 11 w Katowicach. Program jest realizowany dzięki pomocy partnera, jakim jest PGE Energia Ciepła oraz współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. PZŁF, www.pfsa.com.pl

Najbliższe wydarzenie związane z programem „Chodź Na Łyżwy” będzie miało miejsce w Katowicach. Na treningowym Lodowisku Jantor 2 pojawią się zawodnicy dwóch klubów – Uczniowskiego Klubu Łyżwiarskiego Spin Katowice oraz Klubu Sportowego Edge Skating Academy Katowice. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów, a zawodnicy zaprezentują swoje łyżwiarskie umiejętności przed wszystkimi uczestnikami imprezy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:15 i będzie trwało do godziny 18:30.

Program cały czas się rozwija, jego początkowy zakres – w wersji ministerialnej – udało się poszerzyć dzięki pomocy sponsora jakim jest PGE Energia Ciepła. Do grup na poziomie szkoły podstawowej udało nam się dołączyć grupy przedszkolne, na których tak nam zależy, z racji specyfiki naszej dyscypliny. Zależało nam, by zachęcić jak najwięcej dzieci do uprawiania łyżwiarstwa. W ubiegłym sezonie udało nam się zwiększyć liczbę klubów łyżwiarskich biorących udział w programie. Jestem zadowolony, ponieważ na bazie programu kontynuowaliśmy też realizację celów wyczynowych. Prowadziliśmy grupy preselekcyjne, aby móc obserwować najzdolniejsze dzieci. Liczę na dalszy progres programu, przede wszystkim na to, że łyżwiarstwo figurowe upowszechni się jeszcze bardziej w świadomości ludzi – mówi Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Plan wydarzenia

  • 15:45 – start rejestracji
  • 16:15 – 17:05 – zajęcia prowadzone przez Uczniowski Klub Łyżwiarski Spin Katowice
  • 17:05 – 17:15 – pokaz zawodników Uczniowskiego Klubu Łyżwiarskiego Spin Katowice
  • 17:30 –  17:40 – pokaz zawodników Klubu Sportowego Edge Skating Academy Katowice
  • 17:40 – 18:30 – zajęcia prowadzone przez Klub Sportowy Edge Skating Academy Katowice

– Program Chodź na Łyżwy jest organizowany przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z PGE Energia Ciepła. Ma na celu popularyzację łyżwiarstwa figurowego wśród dzieci i młodzieży poprzez możliwość korzystania z darmowych zajęć pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Podczas dni otwartych (pikników rodzinnych) oferujemy możliwość doświadczenia piękna tego sportu w trakcie pokazów miejscowych zawodników. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! – do wzięcia udziału w imprezie zachęca Andrzej Gawarkiewicz, koordynator projektu „Chodź Na Łyżwy”.

Program „Chodź Na Łyżwy” zawita jeszcze do Bydgoszczy, Cieszyna, Łodzi, Poznania, Lublina, Elbląga i Gdańska.

Klip promujący program: https://www.youtube.com/watch?v=UjLIq0yfino

Źródło: materiał prasowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Mateusz Król
Obserwuj