Sprinty na 100-lecie Polskiego Związku Narciarskiego

Już za tydzień sympatyków biegów narciarskich w Krakowie czeka ciekawe wydarzenie. W sobotę, 21 września 2019 roku na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się zawody na śniegu z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego. Tego dnia do akcji wkroczą biegacze narciarscy, którzy rywalizować będą w sprincie.

Tego w Krakowie chyba jeszcze nie było, jest dopiero końcówka lata, a w „Mieście Królów Polski” już pojawi się śnieg. Dokładnie biały puch będzie można zobaczyć na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie 21 września rozegrane zostaną zawody sprinterskie na śniegu z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego. Tego dnia na widowni nie będzie mogło zabraknąć mieszkańców Krakowa, którzy tuż po zakończeniu zawodów będą mogli spróbować swoich sił na biegówkach.

Już przed południem biegacze narciarscy rozpoczną rywalizację w zawodach sprinterskich. Najpierw rozegrane zostaną kwalifikacje, a następnie ćwierćfinały oraz półfinały. O godzinie 14:00 rozpoczną się pokazy dzieci, które zaprezentują jak można grać i bawić się na nartach biegowych. Tuż po pokazach dzieci odbędą się finały zawodów sprinterskich.

Po godzinie 16:00 trasa zostanie udostępniona dla kibiców i wszyscy chętni fani biegówek będą mogli wypożyczyć komplet sprzętu i pobiegać na nartach. W niedzielę trasa również będzie dostępna dla kibiców w godzinach 10:00-17:30.

Program zawodów – sobota, 21.09.2019:

– 09:00 – kwalifikacje (w każdej grupie do ćwierćfinałów kwalifikuje się 16 zawodników)

– 11:15 – ćwierćfinały, półfinały

– 15:15 – finały

– 16:00 – dekoracja

Wstęp na zawody sprinterskie będzie bezpłatny.

Źródło: Komunikat prasowy PZN

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: